Nejnovější aktuality

14.3.2018

Burano – nejpestřejší ostrov benátské laguny

S přicházejícím jarem se v nás začínají probouzet cestovatelské choutky. Ještě před tím, než se příroda pořádně zbarví, se můžete vydat na pestrobarevný ostrov Burano a načerpat tam po dlouhé zimě energii.

Burano je jedním z šesti ostrovů Benátské laguny. Přímo z Benátek se na něj dostanete zhruba za hodinu menším parníkem. Tato plavba vás přenese z rušného města do oázy klidu – pomalu se probouzejícího klidného rybářského městečka, kde jako by se zastavil čas. Posaďte se do jedné z kaváren na břehu hlavního kanálu, vychutnejte si pravé italské espresso a nasávejte uklidňující atmosféru.

Kde se vzaly barevné domy? V minulosti si je rybáři natírali pestrými barvami, aby na ně viděli i z dálky z moře a snáze pak určili směr. Ani v současné době nepodléhá barevnost domů žádným regulacím a právě díky tomu se Burano stalo tak atraktivním.

Jelikož je Burano rybářským ostrovem, neměli byste si nechat ujít místní mořské speciality. Nabídka jednotlivých restaurací se často mění v závislosti na aktuálních úlovcích místních rybářů. Zastavte se a nasávejte uklidňující atmosféru plnými doušky.

Křišťálově čistá voda, intenzivní modrá barva, monumentální hory a dech beroucí výhledy. Vydejte se na jarní […]

S přicházejícím jarem se v nás začínají probouzet cestovatelské choutky. Ještě před tím, než se příroda pořádně zbarví, […]

V průvodcích se dozvíte, že nejvhodnější dobou pro návštěvu Florencie je jaro nebo začátek podzimu. Pokud se […]