Nejnovější aktuality

24.8.2017

Capri – tady je Caprese doma

Capri se nachází v Neapolském zálivu a je obklopeno azurovým, křišťálově průzračným mořem. Vedle bohaté historie, malebných uliček a úchvatných výhledů nabízí svým návštěvníkům, tak jako celá Itálie, vynikající gastronomické zážitky.

Co na Capri ochutnat?

Kde jinde si vychutnat lahodnou kombinaci poctivé mozzarelly, sladkých rajčat, bazalky a olivového oleje salátu Caprese než v jeho domovině? Tento lehký pokrm je během horkých letních dní skvělým obědem. A můžete si být jistí, že díky pečlivosti, se kterou se Italové starají o jeho jednotlivé suroviny, si rozhodně pochutnáte.

Když se den nachýlí ke svému konci, je čas zajít na večeři, která vám lehce slehne díky tradičnímu nápoji Limoncello. Jedná se o ovocný likér vyráběný z citronové kůry speciální odrůdy citronu, lihu a cukru. Můžete si ho vychutnat jako digestiv anebo si ho nechat přimíchat do osvěžujícího koktejlu.

Kam na Capri na výlet?

Dovolená není jenom o jídle, ale také o poznávání. Pokud nejste fanoušky luxusních turistických destinací, raději se vyhněte hlavnímu městu se stejnojmenným názvem Capri a jeho rivalovi městu Anacapri, která jsou plná luxusních vil a hotelů. Romantiku, tradiční kavárničky a malebná zákoutí hledejte spíše v menších městečkách.
Jste milovníky moře? Pak je pro vás Capri ideálním místem. Rozhodně byste si neměli nechat ujít výlet do jeskyně Grotta Azzurra. Tato modrá jeskyně je údajně domovem nymf a poté, co se po průjezdu nízkým vchodem narovnáte, vás oslní magicky modré světlo. Tento zážitek rozhodně stojí za to!

S přicházejícím jarem se v nás začínají probouzet cestovatelské choutky. Ještě před tím, než se příroda pořádně zbarví, […]

V průvodcích se dozvíte, že nejvhodnější dobou pro návštěvu Florencie je jaro nebo začátek podzimu. Pokud se […]