Nejnovější aktuality

10.2.2017

Nechte se inspirovat italským dolce vita

PŘÍPRAVA JÍDLA

I ze samotné přípravy jídla můžete udělat příjemný rituál. Vyšetřete si na vaření dostatek času a popusťte uzdu své fantazii. Pozvěte pár přátel a přichystejte pro ně originální pohoštění.

K tomuto účelu vám skvěle poslouží Galbani Mozzarella Mini, doplňte ji černými olivami s troškou mrkve a vytvořte roztomilé tučňáčí jednohubky.  Uvidíte, že hosté vaši snahu náležitě ocení. (viz foto)

Ani klasické caprese nemusí být nudné. Na lístky bazalky střídavě klaďte cherry rajčátka a mini mozzarelly, ozdobte balzamikem a připravte roztomilé housenky. Správná volba, pokud byste do svých dětí rádi dostali trochu zeleniny. (viz foto)

 

JEZTE DLOUHO

Honem uvařit něco jednoduchého a honem to taky sníst, ještě při tom sledovat televizi nebo mobil… Tak právě tohle italskému dolce vita rozhodně neodpovídá.

Na jídlo je potřeba čas. Stolování je obřad, při kterém by se mělo sejít více lidí a společně si pochutnat na připravených pokrmech. Aby se stolování opravdu protáhlo, je lepší připravit si několik chodů o menších porcích. Některé pokrmy jsou dokonce přímo určeny k tomu, aby se jedly dlouho a pozvolna. Co vyzkoušet třeba kombinaci italské a francouzské kuchyně a připravit na večer mozzarellové fondue? Takovou večeři můžete doplnit třeba sklenkou dobrého toskánského vína.

 

Křišťálově čistá voda, intenzivní modrá barva, monumentální hory a dech beroucí výhledy. Vydejte se na jarní […]

S přicházejícím jarem se v nás začínají probouzet cestovatelské choutky. Ještě před tím, než se příroda pořádně zbarví, […]

V průvodcích se dozvíte, že nejvhodnější dobou pro návštěvu Florencie je jaro nebo začátek podzimu. Pokud se […]