http://www.galbani.cz
Vyhledat recept

Poznejte Itálii

Poznejte Itálii

Poznejte chuť a vůni Itálie. Vydejte se s námi do 9 italských oblastí, ochutnejte místní speciality a soutěžte s Galbani o zajímavé ceny! Každý měsíc postupně publikujeme zajímavé informace o devíti vybraných italských regionech a receptech, které jsou typické právě pro tato italská místa.

Vyberte si konkrétní region na mapě níže, či klikněte na jedno z devíti tlačítek s jejich názvy pod mapou. Pokud je nějaký region neaktivní, znamená to, že zde bude obsah včetně soutěže zveřejněn v některém z příštích měsíců. Pročtěte si články s tipy na recepty ostatních regionů a každý měsíc naleznete na konci některého z nich soutěžní kviz, kterým se zapojíte do soutěže. Přejeme vám hodně štěstí a zajímavou inspiraci přímo z Itálie!

Výhry:

1. místo
Kuchařka Galbani + zástěra Galbani

2. místo
Kuchařka Galbani + miska Galbani

3. místo
Zástěra Galbani

kucharka-galbani galbani-zastera galbani-soutez-apulie-05

SicílieApulieKampánieEmilia RomagnaPiemonteLombardieVenetoMarcheLiguria

liguria-0

Liguria

Oblast Liguria na východ od Janova je jako kamenitá mozaika omývaná ligurským mořem. Tvoří ji malé oblázkové pláže a skalnaté pobřeží. Jste-li milovníky čistých pláží a azurově modré vody, jste tu naprosto správně. Liguria patří k nejčistším a nejkrásnějším místům na koupání v Itálii.

marche-0

Marche

Hornatý kraj s malebnými vesničkami a městy. Nachází se na něm i nejvyšší italský hřeben Gran Sasso d’Italia, ležící jen 40 kilometrů od moře. Region Marche je též vyhlášený největší koncentrací palem v Evropě na jaderském pobřeží a v neposlední řadě i vynikající kuchyní a vínem.

veneto-0

Veneto

Když se řekne Veneto, neboli Benátsko, všem se jistě vybaví Benátky. Benátsko a Benátky ale na první pohled tvoří trochu nesourodou dvojici. Benátky jsou romantické, klidné město plné památek s úzkými kanály, které nahrazují silnice. Na druhé straně je však Benátsko, kde najdete vše od rovinatých nížin, přes největší italské jezero Lago di Garda a dlouhé písečné pláže až po Benátské Alpy a vyhlášená lyžařská střediska.

lombardia-foto-1

Lombardie

Romantická jezera a krásné hory, po kterých se táhnou rozsáhlé vinice a ještě výše luxusní lyžařská střediska. Na vše dohlíží město módy – Milán, to je severní část Itálie – Lombardie. Pokud jste milovníci horské turistiky nebo cyklistiky, je pro vás severní část Lombardie ideální destinací.

piemonte-foto-1

Piemonte

Piemonte neboli Piemont je jako namalovaný idylický obrázek venkovské krajiny plné hor, jezer, vinic, a nekonečných polí s obilím a rýží. Venkovský nádech trochu rozbíjí hlavní průmyslové město Turín, které ale na kráse Piemonte rozhodně neubírá.

emilia-romagna-foto-1

Emilia Romagna

Nespočet historických památek, přepychové paláce, písečné pláže, parmezán, parmská šunka, hlavní město Bologna, Ferrari a mnoho dalšího. To je kraj v srdci střední Itálie zvaný Emilia-Romagna.

kampanie-0

Kampánie

Pokud hledáte ideální místo na dovolenou, je pro vás Kampánie jako dělaná, protože zde si vybere každý. Antické amfiteátry, románské, barokní, gotické kostely a paláce, překrásné přírodní parky, dlouhé písečné pláže, nespočet barů a restaurací, a samozřejmě největší „celebrita“ regionu – Vesuv a město Pompeje.

sicilie-foto-1

Sicílie

Sicílie je jako báseň, kterou jakoby společně napsalo několik básníků z různých světových kultur a historických období. Féničan, Řek, Kartaginec, Říman, Norman, Španěl, Habsburk. Všichni zde po sobě zanechali stopy a výsledkem tohoto mísení kultur je dnešní Sicílie.

apulie-foto-1

Apulie

Puglia neboli Apulie je v mnoha ohledech poněkud netypickou Itálií. Kultura Apulie je silně ovlivněná řeckými, tureckými i arabskými vlivy. V Apulii najdete domky z plochých kamenů zvané trulli a příjemně nepřeplněné pláže u moře. Region ležící na samém podpatku italské boty je jedním z nejúrodnějších na jihu Itálie.