Nejnovější aktuality

9.4.2018

Snová krajina u jezera Braies

Křišťálově čistá voda, intenzivní modrá barva, monumentální hory a dech beroucí výhledy. Vydejte se na jarní výlet k Lago di Braies a zažijte tuto pohádkovou podívanou na vlastní kůži…

 

Jarní výlet
Průzračné jezero Braies se nachází v Jižním Tyrolsku a je z České republiky snadno dostupné, autem se k němu dostanete za necelých 8 hodin a věřte, že tato cesta stojí rozhodně za to. V letní sezoně bývá u jezera poměrně rušno, proto není na škodu vydat se k němu už na jaře, kdy se příroda probouzí. Okolní vegetace sice ještě nebude tolik zelená, ale výlet bez davů turistů jistě oceníte.

 

Na suchu i na vodě
Krajina okolo jezera přímo vybízí k procházce, během ní se budete kochat nádhernými scenériemi. V sezoně je rovněž možné půjčit si pramici a vyplout na hladinu. I odsud se vám naskytnou krásné pohledy na tyčící se majestátní Dolomity.

 

Kde se najíst
Až vás přepadne hlad, zažeňte ho v restauraci místního hotelu Lago di Braies, který zde stojí již od roku 1899. Na jeho terase můžete dát odpočinou svým nohám, a přesto stále obdivovat krásy alpské přírody. Menší občerstvení seženete i v přilehlém bufetu, který má otevřeno celý den. Oblast Jižního Tyrolska se pyšní chutnou gastronomií, jednou ze specialit jsou knedlíky na mnoho způsobů. Vyzkoušet můžete špekové, špenátové nebo třeba sýrové.

 

Zlákali jsme vás? Tak hurá na cestu za jarním poznáním!

Křišťálově čistá voda, intenzivní modrá barva, monumentální hory a dech beroucí výhledy. Vydejte se na jarní […]

S přicházejícím jarem se v nás začínají probouzet cestovatelské choutky. Ještě před tím, než se příroda pořádně zbarví, […]

V průvodcích se dozvíte, že nejvhodnější dobou pro návštěvu Florencie je jaro nebo začátek podzimu. Pokud se […]