Nejnovější aktuality

10.10.2018

Podzimní hodování na Sardinii

Víte, kdy a kde se na Sardinii najíte ještě více a lépe než obvykle? Během podzimních měsíců v regionu Barbagia! Barbagia je oblast ležící ve vnitrozemí ostrova, proto se jí také říká srdce Sardinie. Svérázný kraj je protkaný horami, které podtrhují jeho drsnější ráz. Obyvatelé Barbagie byli nazýváni Barbary už v dobách římských legionářů, kterým se během kolonizace nikdy nepodařilo tuto oblast zcela podrobit. Drsná a krásná příroda a svérázný způsob života tamních obyvatel tvoří z oblasti místo s opravdu výjimečnou atmosférou.

 

Podzim v Barbagii

Podzimní měsíce jsou v Barbagii zasvěceny dobrému jídlu a pití. Ve dvaatřiceti obcích se konají víkend, co víkend gastronomické slavnosti. Stačí si tedy jen najít datum a vydat se do té vesnice, která je aktuálně hostitelem. A na co se během festivalu můžete těšit? Kulinářské speciality jsou samozřejmostí! Ochutnat můžete od sýrů, přes maso, těstoviny, domácí džemy, až po vynikající sladké zákusky. Vše samozřejmě z čerstvých lokálních surovin a zaručeně domácí. Nechte si naservírovat, co hrdlo ráčí přímo od místních. Festival samozřejmě není jenom o jídle, ale proniknete díky němu i do světa sardských tradic a zvyků. Sardové se během festivalu oblékají do svých tradičních krojů a ve vesnicích panuje velmi příjemná atmosféra, často podpořena i lahodným vínem z místních vinic.

 

Pokud hledáte únik z pošmourného středoevropského podzimu, může pro vás být Barbagie příjemným a zejména chutným objevem.

Víte, kdy a kde se na Sardinii najíte ještě více a lépe než obvykle? Během podzimních měsíců v regionu Barbagia! Barbagia je oblast ležící ve vnitrozemí ostrova, proto se jí také říká srdce Sardinie.

Slunečné počasí, teploty okolo příjemných 26 stupňů, moře ještě vyhřáté z právě končícího léta, turistická sezona na sklonku, příjemní lidé, skvělé jídlo a pití. Lákavá představa, že? Nenechte si se začínajícím podzimem zkazit náladu a vydejte se za posledními paprsky jihoevropského léta do italské Kalábrie.

Schovávali jste si dovolenou až na září? Nebo jste se o prázdninách zkrátka jenom dostatečně nenabažili moře a plážové pohody? Pak nezbývá než vyrazit za nekonečnými zlatými plážemi na italské pobřeží Jaderského moře. Představujeme kouzelné městečko Grado, kde si přijde na své celá rodina.

Na kole, na motorce nebo po svých… Ať už zvolíte jakoukoli variantu, scenérie průsmyku Passo di Giau vám rozhodně vezme dech. Vydejte se do italských Dolomit objevit tuto jedinečnou podívanou.