http://www.galbani.cz
Vyhledat recept

Všechny aktuality

Galbani_FBpost_06_Kampania

14.6.2017

Italská Kampánie nabízí vše, co k pořádné dovolené patří

Region Kampánie se rozkládá v jižní Itálii, zhruba 200 kilometrů na jih od Říma. Hlavním městem této oblasti je slavná Neapol.

Galbani_FBpost_06_salat-z-raje

14.6.2017

Salát z ráje

S příchodem léta, slunce a teplých dní začínáme mít chuť odlehčovat svému jídelníčku. Lehké, čerstvé jídlo však neznamená omezení na chuti, ba naopak. Vyzkoušejte náš recept na osvěžující letní salát plný chutí i vitamínů. Představujeme salát z ráje aneb insalata paradiso!

Galbani_web_05_lemon-cheesecake

23.5.2017

Teplé dny si žádají odlehčené mlsání

Jaro je v plném proudu, slunečních paprsků si užíváme čím dál tím víc a rtuť v teploměru stoupá. V těchto dnech je ideální zahánět mlsnou lehkými osvěžujícími dezerty. Nechte se proto inspirovat receptem na svěží cheesecake s ricottou a citronovým krémem.

Galbani_FBpost_05_Italy-spa

12.5.2017

Historie a dokonalý relax – to je Toskánsko

O Toskánsku se hovoří jako o jedné z nejkrásnějších oblastí Itálie. Tuto výsadu si právem zaslouží. Písčité pláže, strmé útesy, průzračné moře a středomořská vegetace nejsou jedinými ozdobami tohoto středoitalského regionu.

Galbani_FBpost_04_home-made-pizza

24.4.2017

Pizza – královna italské kuchyně

Pizza, tento tradiční italský pokrm je v současnosti znám snad na celém světě. Všude si ho upravují po svém a najít pizzu, která by se podobala své tradiční předloze, může být čím dál tím obtížnější. Kam až sahá historie královny italské kuchyně?

Galbani_FBpost_04_Liguria

11.4.2017

Nechte se překvapit západoitalskou Ligurií

Ligurie, neveliký region na hranicích s Monakem a hlavním městem Janovem, se může zdát mezi všemi italskými lákadly poněkud opomíjený. Což je škoda, jelikož má svým návštěvníkům co nabídnout.

Galbani_FBpost_03_Taglioni-recipe

30.3.2017

Obohaťte svůj jídelníček o ricottu

První jarní dny s sebou přinesou nejen příjemnější počasí, ale i přirozenou chuť po odlehčení, a to jak v šatníku, váze, tak i v kuchyni.

Galbanie_FBpost_03_Apulia

14.3.2017

Vydejte se načerpat energii do jarní Apulie

Itálii mají mnozí spojenou především s letní nebo zimní dovolenou. Není divu. Tato rozmanitá země nabízí svým návštěvníkům vše – úžasné hory s dokonale upravenými sjezdovkami, stejně tak jako průzračně čisté moře. Co se však do Itálie vypravit i na jaře? Abyste se po zimě trošku ohřáli, zamiřte na samotný jih.

GALBANI_LASAGNE

21.2.2017

Gurmánské potěšení během zimní dovolenév Itálii

Chystáte se na zimní dovolenou do Itálie? Správná volba! Žádná jiná z alpských zemí vám nenabídne takové pochutiny jako právě tato. A kdy jindy si vychutnat vydatné jídlo než během dne stráveného na zasněžených svazích? Připravili jsme pro vás krátký přehled pokrmů, které byste rozhodně neměli vynechat.

GALBANI_TUCNACI

10.2.2017

Nechte se inspirovat italským dolce vita

Itálie je země, kde si lidé umí užívat tzv. dolce vita, neboli sladkého bezstarostného života. Nechte se po vzoru Italů inspirovat a zkuste si života více užívat. A kdy jindy bychom měli zpomalit a vychutnávat si příjemné okamžiky než během chvil věnovaným jídlu?

shutterstock_333645362

13.1.2017

Itálie – místo pro ideální zimní dovolenou

Azurové nebe, slunce, sníh, všudypřítomná pohoda, historické památky a hlavně výborné jídlo a pití. Tohle všechno vám nabízí pohádková země na jihu Evropy. Nechte se inspirovat našimi tipy, jaká místa navštívit v zimě.

web_challenge_mandle_646x345-01

9.1.2017

S mozzarellou Galbani od A do Z? Přijměte výzvu!

Hodí se mozzarella Galbani skutečně úplně ke všemu? Zapojte se spolu s námi do soutěžní A-Z challenge, jejímž cílem je prověřit univerzalitu mozzarelly Galbani nejen v italské kuchyni.

banner-video-recepty

28.7.2016

Mozz inspirace s Galbani

Mozzarellu – jemný italský sýr s lahodnou chutí čerstvého mléka – si většina spojí zejména s přípravou salátu Caprese, tradičně podávaného s bazalkou a rajčaty. Italští mistři však vědí, že známou módní pravdu o univerzalitě bílé barvy lze aplikovat též v kuchyni.

poznejte-italii-soutez

7.6.2016

Soutěž

Poznejte chuť a vůni Itálie. Vydejte se s námi do 9 italských oblastí a ochutnejte místní speciality a soutěžte s Galbani o zajímavé ceny! Každý měsíc postupně publikujeme zajímavé informace o devíti vybraných italských regionech a receptech, které jsou typické právě pro tato italská místa.

novinky-podivejte-se-jak-chutna-prava-italie

1.2.2016

Podívejte se, jak chutná pravá Itálie

Vychutnejte si Salát Caprese s Mozzarellou Galbani a mnoho dalších místních specialit. Poznejte, jak chutná pravá Itálie.