Loučíme se s létem v Capo Vaticano
Slunečné počasí, teploty okolo příjemných 26 stupňů, moře ještě vyhřáté z právě končícího léta, turistická sezona na sklonku, příjemní lidé, skvělé jídlo a pití. Lákavá představa, že? Nenechte si se začínajícím podzimem zkazit náladu a vydejte se za posledními paprsky jihoevropského léta do italské Kalábrie. Capo Vaticano leží na západním výběžku ve špičce pomyslné italské boty. Název můžeme přeložit jako Mys Věšteb a odkazuje ke známému římskému pahorku. Podle benátského spisovatele Giuseppe Berta, jenž na mysu pobýval, získal svůj název na základě místních kněží a věštců, kteří zde skrze létající ptáky komunikovali s bohem.
Za romantickými zátokami
Capo Vaticano je jedna z nejkrásnějších oblastí Kalábrie. Průzračně čisté Tyrhénské moře zde omývá vysoké ostře tvarované skály a vytváří v nich romantické zátoky s jemnými písčitými plážemi. Na konci sezony jistě nebude problém objevit místo, které si budete moct vychutnat zcela sami. Vedle majestátních skalisek se můžete kochat i rozmanitou zelení a krásnými výhledy na Liparské ostrovy. Při dobré viditelnosti můžete z některých míst dokonce dohlédnout až na Sicílii.
Kalábrijská kuchyně
Kuchyně jižní Itálie je založena především na domácích produktech. Kalábrie je zemědělská oblast, pěstují se zde rajčata, olivy, papričky peperoncino, citrusy a věhlasná cibule z oblasti Tropea. Samozřejmostí je rovněž pěstování kvalitního italského vína, které skvěle podtrhuje chutě poctivé kuchyně.
Během návštěvy Capo Vaticano byste měli rozhodně ochutnat domácí těstoviny, které bývají nejčastěji doplněny rajčatovou omáčkou. Dále vyzkoušejte pochutiny z jehněčího masa a samozřejmě si dopřejte ty nejčerstvější pokrmy z mořských ryb. Kalábrie je rovněž místem, kde se vyrábí sýry Provolone, Scamorza nebo oblíbená Ricotta. Vaše mlsné jazýčky si tedy rozhodně přijdou na své.
Rozlučte se s létem ve velkém stylu! Kde jinde než v prosluněné Itálii…