Nejnovější aktuality

10.8.2018

Italské prázdniny s dětmi

Prázdniny nekončí! Pokud přemýšlíte, kam letos v létě ještě vyrazit, máme pro vás několik tipů na krásné italské pláže, kde si spoustu zábavy užijete jak vy, tak vaše děti. Začínejte balit kufry… Odjíždíme!

 

Lignano Sabbiadoro

Letovisko Lignano má polohu příjemně dosažitelnou autem, z Česka vám cesta zabere přibližně jen 7 hodin. Lignano leží na břehu Jaderského moře na poloostrově poblíž Laguny di Marano. Během dovolené s dětmi jistě oceníte dlouhé pláže s pozvolným vstupem do vody a spoustu vodních i suchozemských atrakcí, včetně zoo, aquaparku a zábavních parků.

 

Caorle

Městečko Caorle, též přezdívané „malé Benátky“, leží 70 km od svého většího sourozence. Během dovolené si tak můžete do Benátek udělat jednodenní výlet. Pokud se však rozhodnete zůstat jen v Caorle, také neuděláte chybu. Jeho dva tisíce let staré historické centrum má rozhodně co nabídnout.

Po procházce v malebných uličkách najdete osvěžení na 18 km dlouhé pláži s jemným pískem a pozvolným vstupem do vody. Moře je v této oblasti velmi čisté. Ovšem pokud jste milovníci hlavně podmořského světa, nebudou pro vás vody v Caorle to pravé, živočichy a korály budete hledat těžko. Což na druhou stranu rodiny s dětmi jistě ocení.

 

Lido di Jesolo

Největší středisko Benátské riviéry naleznete severně od Benátek. K výletu do hlavního města regionu můžete využít romantický parník – vaporetto. Avšak i v samotném Lidu di Jesolo najdete příjemné historické centrum s obchůdky s místními specialitami, bary a restaurace.

Zdejší pláže jsou dobře vybavené a udržované. Turisty lákají zejména díky svému bílému písku z Dolomit. Děti ocení pozvolný vstup do vody a moře zábavy, např. vodní park Aqualandia nebo lunapark Jesolandia.

Itálie dokáže zkrátka skvěle pohostit jak dospělé, tak děti. Přejeme šťastnou cestu, ať už zvolíte jakoukoliv destinaci!

Slunečné počasí, teploty okolo příjemných 26 stupňů, moře ještě vyhřáté z právě končícího léta, turistická sezona na sklonku, příjemní lidé, skvělé jídlo a pití. Lákavá představa, že? Nenechte si se začínajícím podzimem zkazit náladu a vydejte se za posledními paprsky jihoevropského léta do italské Kalábrie.

Schovávali jste si dovolenou až na září? Nebo jste se o prázdninách zkrátka jenom dostatečně nenabažili moře a plážové pohody? Pak nezbývá než vyrazit za nekonečnými zlatými plážemi na italské pobřeží Jaderského moře. Představujeme kouzelné městečko Grado, kde si přijde na své celá rodina.

Na kole, na motorce nebo po svých… Ať už zvolíte jakoukoli variantu, scenérie průsmyku Passo di Giau vám rozhodně vezme dech. Vydejte se do italských Dolomit objevit tuto jedinečnou podívanou.

Prázdniny nekončí! Pokud přemýšlíte, kam letos v létě ještě vyrazit, máme pro vás několik tipů na krásné […]