Nejnovější aktuality

20.8.2018

Nejkrásnější průsmyk Dolomit

Na kole, na motorce nebo po svých… Ať už zvolíte jakoukoli variantu, scenérie průsmyku Passo di Giau vám rozhodně vezme dech. Vydejte se do italských Dolomit objevit tuto jedinečnou podívanou.

 

Úžasné scenérie

Průsmyk Giau se nachází v nadmořské výšce 2236 m n. m. v italské provincii Belluno a spojuje Cortinu d’Ampezzo s městečkem Selva di Cadore. Z nejvyššího bodu průsmyku se vám právě na Cortinu a okolní městečka naskytne nádherný výhled. Průsmyk je lemován majestátními horami. Za jasného počasí si budete moci vychutnat pohled na Marmoládu, masiv Sella, vrcholy průsmyku Falzarego a Tři zuby.

 

Kdy se vydat

Dolomity se pyšní až 300 slunečnými dny v roce. Největší pravděpodobnost nejstálejšího a nejpříznivějšího počasí je na konci srpna a v září. V těchto dnech by se vám rovněž měla naskytnout jedna z nejlepších viditelností.

 

Co ochutnat

Po toulkách horským terénem vám jistě dříve nebo později vyhládne a budete muset doplnit energii. To naštěstí v Itálii není žádný problém. V Dolomitech si můžete vychutnat místní zvěřinu připravenou na mnoho různých způsobů. Večerní posezení pak perfektně doplní prkénko plné domácích uzenin a sýrů. A jestli jste milovníci sladkého, dejte si jakýkoli dezert dochucený lesními plody – frutti di bosco.

Slunečné počasí, teploty okolo příjemných 26 stupňů, moře ještě vyhřáté z právě končícího léta, turistická sezona na sklonku, příjemní lidé, skvělé jídlo a pití. Lákavá představa, že? Nenechte si se začínajícím podzimem zkazit náladu a vydejte se za posledními paprsky jihoevropského léta do italské Kalábrie.

Schovávali jste si dovolenou až na září? Nebo jste se o prázdninách zkrátka jenom dostatečně nenabažili moře a plážové pohody? Pak nezbývá než vyrazit za nekonečnými zlatými plážemi na italské pobřeží Jaderského moře. Představujeme kouzelné městečko Grado, kde si přijde na své celá rodina.

Na kole, na motorce nebo po svých… Ať už zvolíte jakoukoli variantu, scenérie průsmyku Passo di Giau vám rozhodně vezme dech. Vydejte se do italských Dolomit objevit tuto jedinečnou podívanou.

Prázdniny nekončí! Pokud přemýšlíte, kam letos v létě ještě vyrazit, máme pro vás několik tipů na krásné […]