Nejnovější aktuality

14.3.2018

Burano – nejpestřejší ostrov benátské laguny

S přicházejícím jarem se v nás začínají probouzet cestovatelské choutky. Ještě před tím, než se příroda pořádně zbarví, se můžete vydat na pestrobarevný ostrov Burano a načerpat tam po dlouhé zimě energii.

Burano je jedním z šesti ostrovů Benátské laguny. Přímo z Benátek se na něj dostanete zhruba za hodinu menším parníkem. Tato plavba vás přenese z rušného města do oázy klidu – pomalu se probouzejícího klidného rybářského městečka, kde jako by se zastavil čas. Posaďte se do jedné z kaváren na břehu hlavního kanálu, vychutnejte si pravé italské espresso a nasávejte uklidňující atmosféru.

Kde se vzaly barevné domy? V minulosti si je rybáři natírali pestrými barvami, aby na ně viděli i z dálky z moře a snáze pak určili směr. Ani v současné době nepodléhá barevnost domů žádným regulacím a právě díky tomu se Burano stalo tak atraktivním.

Jelikož je Burano rybářským ostrovem, neměli byste si nechat ujít místní mořské speciality. Nabídka jednotlivých restaurací se často mění v závislosti na aktuálních úlovcích místních rybářů. Zastavte se a nasávejte uklidňující atmosféru plnými doušky.

A Bogliasco znáte? Ne? No, tak se pojďme seznámit… Bogliasco je malé městečko ležící v Janovském zálivu na pobřeží Ligurského moře. Jeho rozloha činí jen 4,4 km² a žije v něm okolo 4500 obyvatel. Ideální místo na klidný letní výlet, co říkáte?

Italské pobřeží patří mezi velmi oblíbené dovolenkové destinace a rozhodně se není čemu divit. Itálie, to není jenom Bibione a Rimini, zajedete-li o několik stovek kilometrů jižněji, narazíte na ty nejkrásnější italské pláže s průzračným mořem azurové barvy. Pojďme společně prozkoumat to nejlepší, co italské pobřeží nabízí.

Znáte grappu? Pravděpodobně ano… Ale znáte i krajinu, ze které pochází? Ne? Tak nás následujte, společně […]

Rozmanitost italské krajiny svádí k výletům. Ať už vaše kroky vedou k moři, do hor, nebo do […]