Nejnovější aktuality

14.3.2018

Burano – nejpestřejší ostrov benátské laguny

S přicházejícím jarem se v nás začínají probouzet cestovatelské choutky. Ještě před tím, než se příroda pořádně zbarví, se můžete vydat na pestrobarevný ostrov Burano a načerpat tam po dlouhé zimě energii.

Burano je jedním z šesti ostrovů Benátské laguny. Přímo z Benátek se na něj dostanete zhruba za hodinu menším parníkem. Tato plavba vás přenese z rušného města do oázy klidu – pomalu se probouzejícího klidného rybářského městečka, kde jako by se zastavil čas. Posaďte se do jedné z kaváren na břehu hlavního kanálu, vychutnejte si pravé italské espresso a nasávejte uklidňující atmosféru.

Kde se vzaly barevné domy? V minulosti si je rybáři natírali pestrými barvami, aby na ně viděli i z dálky z moře a snáze pak určili směr. Ani v současné době nepodléhá barevnost domů žádným regulacím a právě díky tomu se Burano stalo tak atraktivním.

Jelikož je Burano rybářským ostrovem, neměli byste si nechat ujít místní mořské speciality. Nabídka jednotlivých restaurací se často mění v závislosti na aktuálních úlovcích místních rybářů. Zastavte se a nasávejte uklidňující atmosféru plnými doušky.

Slunečné počasí, teploty okolo příjemných 26 stupňů, moře ještě vyhřáté z právě končícího léta, turistická sezona na sklonku, příjemní lidé, skvělé jídlo a pití. Lákavá představa, že? Nenechte si se začínajícím podzimem zkazit náladu a vydejte se za posledními paprsky jihoevropského léta do italské Kalábrie.

Schovávali jste si dovolenou až na září? Nebo jste se o prázdninách zkrátka jenom dostatečně nenabažili moře a plážové pohody? Pak nezbývá než vyrazit za nekonečnými zlatými plážemi na italské pobřeží Jaderského moře. Představujeme kouzelné městečko Grado, kde si přijde na své celá rodina.

Na kole, na motorce nebo po svých… Ať už zvolíte jakoukoli variantu, scenérie průsmyku Passo di Giau vám rozhodně vezme dech. Vydejte se do italských Dolomit objevit tuto jedinečnou podívanou.

Prázdniny nekončí! Pokud přemýšlíte, kam letos v létě ještě vyrazit, máme pro vás několik tipů na krásné […]