Nejnovější aktuality

28.11.2017

Cannelloni s ricottou, šunkou, rajčaty a parmezánem – pestrobarevná paleta podzimu na vašem talíři

Představte si úžasné koláže barev, které nám na podzim předvádí lesy. A takovou nádheru si teď můžete připravit i doma: nažloutlé cannelloni, růžová šunka, sem tam zelený lístek bazalky a do toho vzdorná rajčatová červeň. Jemný parmezánový závoj zlehka zahalí a doplní tuhle úžasnou symfonii barev a chutí stejně jako lehký ranní opar mlhy pestrobarevné stromy.  

 

Cannelloni s ricottou, šunkou, rajčaty a parmezánem

4 porce, 1 hodina, obtížnost 3/5

Ingredience:

  • 1 balení lasagní (nebo hotových cannelloni)
  • 500 g ricotty Galbani (2 balení)
  • 100 g šunky vcelku
  • 250 ml rajčatové omáčky
  • 40 g parmezánu Galbani
  • sůl a pepř
  • muškátový oříšek (dle chuti)
  • několik lístků bazalky

 

Pláty lasagní uvařte ve velkém hrnci v osolené vodě. Vařte je jen chvíli, dokud nezměknou. Pak je zchlaďte ve studené vodě a každý plát překrojte uprostřed tak, abyste dostali dva čtverce. Připravte si náplň: ricottu smíchejte se šunkou nakrájenou na drobné kostičky, solí, pepřem a muškátovým oříškem. Směs poklaďte na pláty lasagní a zarolujte, abyste získali cannelloni (snazší variantou je plnit už zakoupené cannelloni). Nalijte trochu rajčatové omáčky na dno zapékací mísy, přidejte připravené cannelloni, zalijte je zbytkem omáčky, posypte parmezánem a dozdobte bazalkou. Pečte v troubě na 190 °C zhruba 20 minut. Podávejte horké.

Slunečné počasí, teploty okolo příjemných 26 stupňů, moře ještě vyhřáté z právě končícího léta, turistická sezona na sklonku, příjemní lidé, skvělé jídlo a pití. Lákavá představa, že? Nenechte si se začínajícím podzimem zkazit náladu a vydejte se za posledními paprsky jihoevropského léta do italské Kalábrie.

Schovávali jste si dovolenou až na září? Nebo jste se o prázdninách zkrátka jenom dostatečně nenabažili moře a plážové pohody? Pak nezbývá než vyrazit za nekonečnými zlatými plážemi na italské pobřeží Jaderského moře. Představujeme kouzelné městečko Grado, kde si přijde na své celá rodina.

Na kole, na motorce nebo po svých… Ať už zvolíte jakoukoli variantu, scenérie průsmyku Passo di Giau vám rozhodně vezme dech. Vydejte se do italských Dolomit objevit tuto jedinečnou podívanou.

Prázdniny nekončí! Pokud přemýšlíte, kam letos v létě ještě vyrazit, máme pro vás několik tipů na krásné […]