Nejnovější aktuality

24.8.2017

Capri – tady je Caprese doma

Capri se nachází v Neapolském zálivu a je obklopeno azurovým, křišťálově průzračným mořem. Vedle bohaté historie, malebných uliček a úchvatných výhledů nabízí svým návštěvníkům, tak jako celá Itálie, vynikající gastronomické zážitky.

Co na Capri ochutnat?

Kde jinde si vychutnat lahodnou kombinaci poctivé mozzarelly, sladkých rajčat, bazalky a olivového oleje salátu Caprese než v jeho domovině? Tento lehký pokrm je během horkých letních dní skvělým obědem. A můžete si být jistí, že díky pečlivosti, se kterou se Italové starají o jeho jednotlivé suroviny, si rozhodně pochutnáte.

Když se den nachýlí ke svému konci, je čas zajít na večeři, která vám lehce slehne díky tradičnímu nápoji Limoncello. Jedná se o ovocný likér vyráběný z citronové kůry speciální odrůdy citronu, lihu a cukru. Můžete si ho vychutnat jako digestiv anebo si ho nechat přimíchat do osvěžujícího koktejlu.

Kam na Capri na výlet?

Dovolená není jenom o jídle, ale také o poznávání. Pokud nejste fanoušky luxusních turistických destinací, raději se vyhněte hlavnímu městu se stejnojmenným názvem Capri a jeho rivalovi městu Anacapri, která jsou plná luxusních vil a hotelů. Romantiku, tradiční kavárničky a malebná zákoutí hledejte spíše v menších městečkách.
Jste milovníky moře? Pak je pro vás Capri ideálním místem. Rozhodně byste si neměli nechat ujít výlet do jeskyně Grotta Azzurra. Tato modrá jeskyně je údajně domovem nymf a poté, co se po průjezdu nízkým vchodem narovnáte, vás oslní magicky modré světlo. Tento zážitek rozhodně stojí za to!

Slunečné počasí, teploty okolo příjemných 26 stupňů, moře ještě vyhřáté z právě končícího léta, turistická sezona na sklonku, příjemní lidé, skvělé jídlo a pití. Lákavá představa, že? Nenechte si se začínajícím podzimem zkazit náladu a vydejte se za posledními paprsky jihoevropského léta do italské Kalábrie.

Schovávali jste si dovolenou až na září? Nebo jste se o prázdninách zkrátka jenom dostatečně nenabažili moře a plážové pohody? Pak nezbývá než vyrazit za nekonečnými zlatými plážemi na italské pobřeží Jaderského moře. Představujeme kouzelné městečko Grado, kde si přijde na své celá rodina.

Na kole, na motorce nebo po svých… Ať už zvolíte jakoukoli variantu, scenérie průsmyku Passo di Giau vám rozhodně vezme dech. Vydejte se do italských Dolomit objevit tuto jedinečnou podívanou.

Prázdniny nekončí! Pokud přemýšlíte, kam letos v létě ještě vyrazit, máme pro vás několik tipů na krásné […]