Nejnovější aktuality

12.5.2017

Historie a dokonalý relax – to je Toskánsko

Vedle přírodních krás se při návštěvě Toskánska můžete rovněž kochat středověkými vesničkami či historickými městy s kulturními památkami. A jakmile vás veškeré poznávání unaví, příjemně se zrelaxujete v jedněch z vyhlášených toskánských lázní a zároveň se odměníte některými z delikátních italských pochutin. Příjemná představa, že?

KULTURNÍ PAMÁTKY

Florencie

Při návštěvě Toskánska rozhodně nesmíte vynechat romantickou Florencii plnou historických a kulturních památek. Po návštěvě Akademie krásných umění se sochou Davida a Katedrály Santa Maria del Fiore si nenechte ujít dechberoucí panoramatický výhled na město z Piazzale Michelangelo.

Pisa

Kdo by neznal Pisu a její Šikmou věž. I toto věhlasné město se nachází právě v Toskánsku. Vlakem z Florencie se sem dostanete zhruba za hodinu. Po zdolání 294 schodů a pokochání se pohledem z unikátní italské památky můžete zamířit rovnou k moři. Autobusem se k němu dostanete zhruba za 20 minut.

 

RELAX PO TOSKÁNSKU

Toskánské lázně

Až vás všechny památky zmůžou natolik, že budete potřebovat pořádný odpočinek, zamiřte do vyhlášených toskánských lázní. Na výběr jich je hned několik – městečka Montecatini, Saturnia nebo v neposlední řadě malebné na kopci vystavěné Montepulciano. Mezi pravé toskánské bohatství však patří termální prameny vyvěrající ve volné přírodě. Ty si však místní pečlivě střeží a nalézt k nim cestu je tedy velmi obtížné. Pokud se vám to však povede, nebudete muset lázeňské tůně sdílet s desítkami dalších turistů.

Toskánské speciality

Návštěva Itálie se neobejde bez ochutnávky tamních specialit a vězte, že v Toskánsku srdce gurmánů zaplesá. Nutností je ochutnat olivy a víno z místních svahů. Na trhu pak pořídíte sladká rajčata, toskánské hřiby a nepřeberné množství aromatických bylinek. Jedlíci jistě ocení toskánskou specialitu zvanou Bistecca fiorentina, jedná se o T-bone steak z masa bílého plemene skotu.

Slunečné počasí, teploty okolo příjemných 26 stupňů, moře ještě vyhřáté z právě končícího léta, turistická sezona na sklonku, příjemní lidé, skvělé jídlo a pití. Lákavá představa, že? Nenechte si se začínajícím podzimem zkazit náladu a vydejte se za posledními paprsky jihoevropského léta do italské Kalábrie.

Schovávali jste si dovolenou až na září? Nebo jste se o prázdninách zkrátka jenom dostatečně nenabažili moře a plážové pohody? Pak nezbývá než vyrazit za nekonečnými zlatými plážemi na italské pobřeží Jaderského moře. Představujeme kouzelné městečko Grado, kde si přijde na své celá rodina.

Na kole, na motorce nebo po svých… Ať už zvolíte jakoukoli variantu, scenérie průsmyku Passo di Giau vám rozhodně vezme dech. Vydejte se do italských Dolomit objevit tuto jedinečnou podívanou.

Prázdniny nekončí! Pokud přemýšlíte, kam letos v létě ještě vyrazit, máme pro vás několik tipů na krásné […]