Nejnovější aktuality

13.1.2017

Itálie – místo pro ideální zimní dovolenou

Bormio

Nadmořská výška tohoto střediska slibuje ideální sněhové podmínky po celou sezonu. Bormio ocení především zkušenější lyžaři, kteří si naplno užijí dlouhé prudší svahy. Energii můžete doplnit v místním après-ski třeba lahodným bombardinem.

 

Madesimo

Madesimo nepatří k velkým střediskům, a právě  to je jeho velká výhoda. Panuje zde příjemná rodinná atmosféra. Už vás nudí sjezdovky? Vyzkoušejte freeride ve Val di Lei. V poledne si dejte pauzu a posilněte se v místních restauracích.  Vyzkoušet můžete třeba lasagne, na horském vzduchu chutnají božsky.

 

Val di Fiemme

Pokud nejste příznivci sjezdového lyžování, zajeďte do Val di Fiemme, kolébky běžeckého lyžování. Ubytovat se můžete v malebném městečku Cavalese nebo přímo na startu běžeckých stop v Predazzu. Večer si v místní restauraci nebo baru vychutnejte sklenku dobrého vína.

 

Miláno

Spíše než hory vás láká město? Navštivte Miláno. Letadlem se do druhého největšího italského města dostanete za méně než hodinu a půl. Milovníci architektury a historie si zajisté přijdou na své při návštěvě Duomo di Milano. A až si projdete všechny památky, kupte si něco pěkného na sebe a vyrazte na večeři.

Slunečné počasí, teploty okolo příjemných 26 stupňů, moře ještě vyhřáté z právě končícího léta, turistická sezona na sklonku, příjemní lidé, skvělé jídlo a pití. Lákavá představa, že? Nenechte si se začínajícím podzimem zkazit náladu a vydejte se za posledními paprsky jihoevropského léta do italské Kalábrie.

Schovávali jste si dovolenou až na září? Nebo jste se o prázdninách zkrátka jenom dostatečně nenabažili moře a plážové pohody? Pak nezbývá než vyrazit za nekonečnými zlatými plážemi na italské pobřeží Jaderského moře. Představujeme kouzelné městečko Grado, kde si přijde na své celá rodina.

Na kole, na motorce nebo po svých… Ať už zvolíte jakoukoli variantu, scenérie průsmyku Passo di Giau vám rozhodně vezme dech. Vydejte se do italských Dolomit objevit tuto jedinečnou podívanou.

Prázdniny nekončí! Pokud přemýšlíte, kam letos v létě ještě vyrazit, máme pro vás několik tipů na krásné […]