Nejnovější aktuality

14.6.2017

Italská Kampánie nabízí vše, co k pořádné dovolené patří

Mezi další turisticky atraktivní místa patří Vesuv a Pompeje. Milovníci moře jistě ocení několik dní strávených na ostrově Ischia. Vítejte v oblasti plné historických památek, dobrého jídla, dlouhých písečných pláží a průzračného moře. Vítejte v Kampánii!

 

Neapol

Pokud se vypravíte do Kampánie, byla by škoda nenavštívit její hlavní město Neapol. Pro milovníky historie nabízí řadu památek. Během procházení byste se rozhodně měli zastavit a ochutnat místní pizzu. Kde jinde by měla chutnat lépe než v místě, kde poprvé vznikla.

 

Vesuv a Pompeje

Návštěva vykopávek starověkého města Pompeje představuje netradiční zážitek. Budete se procházet po více než 2000 let staré kamenné dlažbě a snadno si uděláte představu o tom, jak vypadalo toto starověké město v době své největší slávy.

Návštěvu Pompejí můžete snadno spojit s výstupem na stále činnou sopku Vesuv, ale pozor, nepřeceňte své síly. V létě může být výstup na 1279 metrů vysoký vulkán poměrně náročný, ale následná odměna v podobě dech beroucího výhledu na Neapolský záliv stojí za to.

 

Amalfské pobřeží

Pokud bychom měli doporučit jedno místo, které rozhodně nevynechat, doporučili bychom Amalfské pobřeží a pohádkové městečko Amalfi. Při návštěvě přímořského letoviska na vás dýchne duch orientu. Amalfi bylo významným obchodním přístavem a arabský vliv je zde znát dodnes.

 

Co ochutnat

Dovolená v Itálii je vždy spojena s lahodným jídlem a pitím. Po zdolání sopky a návštěvě historických památek budete jistě potřebovat doplnit energii. Nejen Neapol, ale celá oblast Kampánie, je proslulá výrobou tradiční pizzy. Autentická Margherita je výsadou každého mistra pizzaře, proto neuděláte chybu, když zvolíte právě tuhle klasiku.

Pizza však není jediným kulinářským pokladem regionu. Kraj proslul rovněž výrobou mozzarelly z buvolího mléka. Na tradiční sýr narazíte na každém rohu a odolat jeho ochutnávce je téměř nemožné.

Pokud rádi zkoušíte různé typy těstovin, při návštěvě Kampánie nesmíte vynechat místní specialitu – spaghetti alla puttanesca s olivami, kapary, ančovičkami, rajčaty a česnekem. Výrazné ingredience perfektně odráží chutě typické pro tento kraj.

 

Dokonalý relax na ostrově Ischia

Ischia, taktéž přezdívaná Zelený ostrov, nabízí svým návštěvníkům vše potřebné k dokonalému odpočinku. Výborné jídlo, průzračné moře smaragdové barvy a díky svému vulkanickému původu také termální prameny. Na ostrov se pohodlně dopravíte trajektem z Neapole.

 

Historické památky, přírodní bohatství, neodolatelná gastronomie a pohodový odpočinek – to je Kampánie.

Znáte grappu? Pravděpodobně ano… Ale znáte i krajinu, ze které pochází? Ne? Tak nás následujte, společně […]

Rozmanitost italské krajiny svádí k výletům. Ať už vaše kroky vedou k moři, do hor, nebo do […]

Florencie, Pisa nebo Siena – to jsou města, která jsou milovníkům Itálie a Toskánska dobře známá. […]

  O Ischii a Capri už jste zřejmě slyšeli. Tyto dva ostrovy mají však v Neapolském zálivu […]