Nejnovější aktuality

livingo
22.1.2018

Livigno nikdy nezklame

Zima je v plném proudu a horalové už brázdí alpské kopce. Možná vás dovolená teprve čeká a pokud ještě nemáte jasno, kam letos vyrazíte, pak pro vás máme pozvánku do zimního ráje – italského Livigna.

 

Lyže, snowboard, běžky, free ride, skialpy, telemark,…, ať už vyznáváte jakýkoli druh zimního sportu, v lombardském Livignu si rozhodně přijdete na své. Precizně upravené sjezdovky orientované na všechny světové strany umožňují celodenní cestování za sluncem, zatímco přes 40 km skvěle udržovaných běžeckých stop láká k pořádnému proběhnutí.

 

Že vás tradiční sjezdy ani běžky nebaví? Nevadí! Livigno se vyznačuje širokou nabídkou volného terénu se skvělými sněhovými podmínkami po celou sezonu. A jestli si rádi zaskáčete, pak se můžete těšit na jeden z nejdokonalejších snowparků v Evropě.

 

Tak co, nalákali jsme vás? Ještě ne? V tom případě musíme dodat, že Livigno se pyšní spoustou tradičních regionálních pokrmů, které vám zaručeně dodají energii po náročných sportovních výkonech. Potraviny mají základ v kvalitních místních surovinách. Jedná se především o pohankovou mouku, regionální sýry a salámy. Při návštěvě Livigna byste rozhodně neměli vynechat Pizzoccheri – pohankové nudle se zelím, sýrem, bramborami a máslem. Za hřích rozhodně stojí i tzv. Sciatt – bochánky z pohankového těsta plněné sýrem.

 

Tak už se balíte? Přejeme vám dny plné slunce, kvalitního sněhu a dobré chuti!

Slunečné počasí, teploty okolo příjemných 26 stupňů, moře ještě vyhřáté z právě končícího léta, turistická sezona na sklonku, příjemní lidé, skvělé jídlo a pití. Lákavá představa, že? Nenechte si se začínajícím podzimem zkazit náladu a vydejte se za posledními paprsky jihoevropského léta do italské Kalábrie.

Schovávali jste si dovolenou až na září? Nebo jste se o prázdninách zkrátka jenom dostatečně nenabažili moře a plážové pohody? Pak nezbývá než vyrazit za nekonečnými zlatými plážemi na italské pobřeží Jaderského moře. Představujeme kouzelné městečko Grado, kde si přijde na své celá rodina.

Na kole, na motorce nebo po svých… Ať už zvolíte jakoukoli variantu, scenérie průsmyku Passo di Giau vám rozhodně vezme dech. Vydejte se do italských Dolomit objevit tuto jedinečnou podívanou.

Prázdniny nekončí! Pokud přemýšlíte, kam letos v létě ještě vyrazit, máme pro vás několik tipů na krásné […]