Nejnovější aktuality

livingo
22.1.2018

Livigno nikdy nezklame

Zima je v plném proudu a horalové už brázdí alpské kopce. Možná vás dovolená teprve čeká a pokud ještě nemáte jasno, kam letos vyrazíte, pak pro vás máme pozvánku do zimního ráje – italského Livigna.

 

Lyže, snowboard, běžky, free ride, skialpy, telemark,…, ať už vyznáváte jakýkoli druh zimního sportu, v lombardském Livignu si rozhodně přijdete na své. Precizně upravené sjezdovky orientované na všechny světové strany umožňují celodenní cestování za sluncem, zatímco přes 40 km skvěle udržovaných běžeckých stop láká k pořádnému proběhnutí.

 

Že vás tradiční sjezdy ani běžky nebaví? Nevadí! Livigno se vyznačuje širokou nabídkou volného terénu se skvělými sněhovými podmínkami po celou sezonu. A jestli si rádi zaskáčete, pak se můžete těšit na jeden z nejdokonalejších snowparků v Evropě.

 

Tak co, nalákali jsme vás? Ještě ne? V tom případě musíme dodat, že Livigno se pyšní spoustou tradičních regionálních pokrmů, které vám zaručeně dodají energii po náročných sportovních výkonech. Potraviny mají základ v kvalitních místních surovinách. Jedná se především o pohankovou mouku, regionální sýry a salámy. Při návštěvě Livigna byste rozhodně neměli vynechat Pizzoccheri – pohankové nudle se zelím, sýrem, bramborami a máslem. Za hřích rozhodně stojí i tzv. Sciatt – bochánky z pohankového těsta plněné sýrem.

 

Tak už se balíte? Přejeme vám dny plné slunce, kvalitního sněhu a dobré chuti!

Znáte grappu? Pravděpodobně ano… Ale znáte i krajinu, ze které pochází? Ne? Tak nás následujte, společně […]

Rozmanitost italské krajiny svádí k výletům. Ať už vaše kroky vedou k moři, do hor, nebo do […]

Florencie, Pisa nebo Siena – to jsou města, která jsou milovníkům Itálie a Toskánska dobře známá. […]

  O Ischii a Capri už jste zřejmě slyšeli. Tyto dva ostrovy mají však v Neapolském zálivu […]