Nejnovější aktuality

12.10.2017

Lombardie – region, kde se zrodila gorgonzola

Panenská příroda a průzračná jezera

Slavné Lago di Garda není v regionu jediným lákadlem. V jeho stínu jsou další dvě jezera – Como a Maggiore, která uprostřed horské přírody nabízí jak ideální místo k odpočinku, tak i k aktivně strávené dovolené.

Jste milovníkem hor? Pak si v Lombardii rozhodně přijdete na své. V létě vybízí krajina k turistice, ať už po svých nebo na kole. Pokud jste příznivci lehkého adrenalinu, pak se můžete vydat na jednu z ferratových tras. V zimě si užijete kvalitního lyžování v některém z vyhlášených středisek. Zamířit můžete například do Livigna, Bormia, Santa Catariny nebo kouzelného Madesima.

 

Nekonečné vinice a lahodné sýry

Lombardie se řadí na první příčky v množství zkonzumovaného vína. Na rozsáhlých vinicích se pěstují jak bílé, tak červené odrůdy již od dob starých Římanů. Podzimní příjemné teploty a úchvatné zbarvení vinic na hranicích Lombardie a Piemontu svádějí k dlouhým procházkám, při kterých si víno nejlépe vychutnáte společně s místními sýry. Severoitalský region je domovem parmezánu, grana padano a gorgonzoly.

 

Jedinečná gorgonzola

Tento vyzrálý italský sýr se světle modrým žilkováním a jemnou strukturou se vyznačuje typickou krémovou chutí, kterou ocení zejména znalci plísňových sýrů.  Podle zákona a tradice smějí tento slavný sýr vyrábět pouze regiony Lombardie a Piemont, kde poprvé vznikl a odkud se dále rozšířil. Dosud se k jeho výrobě smí používat pouze mléko zdejšího dobytka. Díky tomu si tento sýr stále udržuje svou unikátní chuť, strukturu a kvalitu.

Slunečné počasí, teploty okolo příjemných 26 stupňů, moře ještě vyhřáté z právě končícího léta, turistická sezona na sklonku, příjemní lidé, skvělé jídlo a pití. Lákavá představa, že? Nenechte si se začínajícím podzimem zkazit náladu a vydejte se za posledními paprsky jihoevropského léta do italské Kalábrie.

Schovávali jste si dovolenou až na září? Nebo jste se o prázdninách zkrátka jenom dostatečně nenabažili moře a plážové pohody? Pak nezbývá než vyrazit za nekonečnými zlatými plážemi na italské pobřeží Jaderského moře. Představujeme kouzelné městečko Grado, kde si přijde na své celá rodina.

Na kole, na motorce nebo po svých… Ať už zvolíte jakoukoli variantu, scenérie průsmyku Passo di Giau vám rozhodně vezme dech. Vydejte se do italských Dolomit objevit tuto jedinečnou podívanou.

Prázdniny nekončí! Pokud přemýšlíte, kam letos v létě ještě vyrazit, máme pro vás několik tipů na krásné […]