Nejnovější aktuality

27.4.2018

Lucca: Nádech historie uprostřed Toskánska

Florencie, Pisa nebo Siena – to jsou města, která jsou milovníkům Itálie a Toskánska dobře známá. Méně známé, avšak neméně kouzelné, je 90tisícové město Lucca. Obklopené starobylými hradbami nabízí svým návštěvníkům ničím nerušený výlet do historie.

 

Co nevynechat

 

Prohlídku města je dobré začít přímo v jeho srdci – historickém centru, do kterého se dostanete pouze jedinou ze sedmi městských bran. Oproti ostatním toskánským městům vás jistě mile překvapí menší počet turistů. Budete si tak moct dokonale vychutnat místní autentickou atmosféru. Dominantou města je římskokatolická katedrála svatého Martina,kterou ocení nejen milovníci architektury.

 

Po prohlídce katedrály zamiřte do výšek a prohlédněte si město z ptačí perspektivy. K tomu vám skvěle poslouží věž Torre Guinigi.Kochejte se úžasným výhledem a užívejte si příjemného stínu, který na samotném vrcholku věže zajišťují vzrostlé stromy.

 

Toskánská pohostinnost

 

Itálie a dobré jídlo k sobě zkrátka patří a o Toskánsku to platí dvojnásob. Ideálním místem k zastavení a vychutnání si toskánských specialit je náměstí Piazza Anfiteatrolemované nejrůznějšími krámky a restauracemi. Vyberte si jednu z nich, projděte do jejího dvora a vychutnejte si to, na co máte zrovna chuť. V Toskánsku nemůžete nikdy vybrat špatně. Nezapomeňte si také nakoupit pochutiny na doma – domácí těstoviny, sušená rajčata a vynikající šunky vám určitě přijdou vhod. O láhvi kvalitního toskánského vína nemluvě…

A Bogliasco znáte? Ne? No, tak se pojďme seznámit… Bogliasco je malé městečko ležící v Janovském zálivu na pobřeží Ligurského moře. Jeho rozloha činí jen 4,4 km² a žije v něm okolo 4500 obyvatel. Ideální místo na klidný letní výlet, co říkáte?

Italské pobřeží patří mezi velmi oblíbené dovolenkové destinace a rozhodně se není čemu divit. Itálie, to není jenom Bibione a Rimini, zajedete-li o několik stovek kilometrů jižněji, narazíte na ty nejkrásnější italské pláže s průzračným mořem azurové barvy. Pojďme společně prozkoumat to nejlepší, co italské pobřeží nabízí.

Znáte grappu? Pravděpodobně ano… Ale znáte i krajinu, ze které pochází? Ne? Tak nás následujte, společně […]

Rozmanitost italské krajiny svádí k výletům. Ať už vaše kroky vedou k moři, do hor, nebo do […]