Nejnovější aktuality

27.4.2018

Lucca: Nádech historie uprostřed Toskánska

Florencie, Pisa nebo Siena – to jsou města, která jsou milovníkům Itálie a Toskánska dobře známá. Méně známé, avšak neméně kouzelné, je 90tisícové město Lucca. Obklopené starobylými hradbami nabízí svým návštěvníkům ničím nerušený výlet do historie.

 

Co nevynechat

 

Prohlídku města je dobré začít přímo v jeho srdci – historickém centru, do kterého se dostanete pouze jedinou ze sedmi městských bran. Oproti ostatním toskánským městům vás jistě mile překvapí menší počet turistů. Budete si tak moct dokonale vychutnat místní autentickou atmosféru. Dominantou města je římskokatolická katedrála svatého Martina,kterou ocení nejen milovníci architektury.

 

Po prohlídce katedrály zamiřte do výšek a prohlédněte si město z ptačí perspektivy. K tomu vám skvěle poslouží věž Torre Guinigi.Kochejte se úžasným výhledem a užívejte si příjemného stínu, který na samotném vrcholku věže zajišťují vzrostlé stromy.

 

Toskánská pohostinnost

 

Itálie a dobré jídlo k sobě zkrátka patří a o Toskánsku to platí dvojnásob. Ideálním místem k zastavení a vychutnání si toskánských specialit je náměstí Piazza Anfiteatrolemované nejrůznějšími krámky a restauracemi. Vyberte si jednu z nich, projděte do jejího dvora a vychutnejte si to, na co máte zrovna chuť. V Toskánsku nemůžete nikdy vybrat špatně. Nezapomeňte si také nakoupit pochutiny na doma – domácí těstoviny, sušená rajčata a vynikající šunky vám určitě přijdou vhod. O láhvi kvalitního toskánského vína nemluvě…

Rozmanitost italské krajiny svádí k výletům. Ať už vaše kroky vedou k moři, do hor, nebo do […]

Florencie, Pisa nebo Siena – to jsou města, která jsou milovníkům Itálie a Toskánska dobře známá. […]

  O Ischii a Capri už jste zřejmě slyšeli. Tyto dva ostrovy mají však v Neapolském zálivu […]

Křišťálově čistá voda, intenzivní modrá barva, monumentální hory a dech beroucí výhledy. Vydejte se na jarní […]