Nejnovější aktuality

27.4.2018

Lucca: Nádech historie uprostřed Toskánska

Florencie, Pisa nebo Siena – to jsou města, která jsou milovníkům Itálie a Toskánska dobře známá. Méně známé, avšak neméně kouzelné, je 90tisícové město Lucca. Obklopené starobylými hradbami nabízí svým návštěvníkům ničím nerušený výlet do historie.

 

Co nevynechat

 

Prohlídku města je dobré začít přímo v jeho srdci – historickém centru, do kterého se dostanete pouze jedinou ze sedmi městských bran. Oproti ostatním toskánským městům vás jistě mile překvapí menší počet turistů. Budete si tak moct dokonale vychutnat místní autentickou atmosféru. Dominantou města je římskokatolická katedrála svatého Martina,kterou ocení nejen milovníci architektury.

 

Po prohlídce katedrály zamiřte do výšek a prohlédněte si město z ptačí perspektivy. K tomu vám skvěle poslouží věž Torre Guinigi.Kochejte se úžasným výhledem a užívejte si příjemného stínu, který na samotném vrcholku věže zajišťují vzrostlé stromy.

 

Toskánská pohostinnost

 

Itálie a dobré jídlo k sobě zkrátka patří a o Toskánsku to platí dvojnásob. Ideálním místem k zastavení a vychutnání si toskánských specialit je náměstí Piazza Anfiteatrolemované nejrůznějšími krámky a restauracemi. Vyberte si jednu z nich, projděte do jejího dvora a vychutnejte si to, na co máte zrovna chuť. V Toskánsku nemůžete nikdy vybrat špatně. Nezapomeňte si také nakoupit pochutiny na doma – domácí těstoviny, sušená rajčata a vynikající šunky vám určitě přijdou vhod. O láhvi kvalitního toskánského vína nemluvě…

Slunečné počasí, teploty okolo příjemných 26 stupňů, moře ještě vyhřáté z právě končícího léta, turistická sezona na sklonku, příjemní lidé, skvělé jídlo a pití. Lákavá představa, že? Nenechte si se začínajícím podzimem zkazit náladu a vydejte se za posledními paprsky jihoevropského léta do italské Kalábrie.

Schovávali jste si dovolenou až na září? Nebo jste se o prázdninách zkrátka jenom dostatečně nenabažili moře a plážové pohody? Pak nezbývá než vyrazit za nekonečnými zlatými plážemi na italské pobřeží Jaderského moře. Představujeme kouzelné městečko Grado, kde si přijde na své celá rodina.

Na kole, na motorce nebo po svých… Ať už zvolíte jakoukoli variantu, scenérie průsmyku Passo di Giau vám rozhodně vezme dech. Vydejte se do italských Dolomit objevit tuto jedinečnou podívanou.

Prázdniny nekončí! Pokud přemýšlíte, kam letos v létě ještě vyrazit, máme pro vás několik tipů na krásné […]