Nejnovější aktuality

2.11.2017

MilANO!

V tuto roční dobu se v Miláně snižují nejen hodnoty na teploměru, ale též počet turistů. Nebude vás tak sužovat horko ani rozhořčený dav. Nepanuje tu chaos a též pověstná italská hlučnost je tomuto místu cizí. Podzim mu zkrátka sluší.

 

Milano se stalo sebevědomým centrem světové módy. Sídlí zde věhlasné oděvní i obuvní značky a každoročně se tu koná Milánský týden módy. V průběhu roku se pak zdají býti molem zdejší ulice – místní mají zkrátka vkus.

 

… a to i na jídlo. Co vyzkoušet? Milánské restaurace nabízí odlišné pokrmy nežli ty, jež si běžně spojujeme s italskou středomořskou kuchyní. Více než těstovinám tu holdují rýži, obilné kaši a především pak masu. Neměli byste opomenout ochutnat typickou telecí kotletu cotoletta alla Milanese ve vejci a strouhance, jež připomíná náš obalovaný řízek.

 

Zvuk má v Miláně krom módy a výtečné kuchyně také fotbal. Místním klubům AC a Inter Milán tu fandí vřava vášnivých fanoušků. Italští pěvci pak své hlasivky rozezvučí v budově legendární opery La Scala, která se řadí k těm nejslavnějším operním domům vůbec.

 

Ódy se pějí též na místní architekturu. Za návštěvou hlavních památek města se vydejte na náměstí Piazza del Duomo. Symbolem Milána je bezesporu monumentální Duomo di Milano, jeden z největších kostelů světa. Přijďte sem relaxovat na střechu katedrály a pozorovat nenucenou rozšafnost tohoto jedinečného města.

 

SÝÝÝR!

Úsměv, prosím – pořiďte ještě pár snímků a poté vyrazte ochutnávat místní sýrařské speciality. Vždyť nedaleko Milána vznikla naše milovaná gorgonzola a své sídlo tu nalezla i společnost Galbani.

 

Slunečné počasí, teploty okolo příjemných 26 stupňů, moře ještě vyhřáté z právě končícího léta, turistická sezona na sklonku, příjemní lidé, skvělé jídlo a pití. Lákavá představa, že? Nenechte si se začínajícím podzimem zkazit náladu a vydejte se za posledními paprsky jihoevropského léta do italské Kalábrie.

Schovávali jste si dovolenou až na září? Nebo jste se o prázdninách zkrátka jenom dostatečně nenabažili moře a plážové pohody? Pak nezbývá než vyrazit za nekonečnými zlatými plážemi na italské pobřeží Jaderského moře. Představujeme kouzelné městečko Grado, kde si přijde na své celá rodina.

Na kole, na motorce nebo po svých… Ať už zvolíte jakoukoli variantu, scenérie průsmyku Passo di Giau vám rozhodně vezme dech. Vydejte se do italských Dolomit objevit tuto jedinečnou podívanou.

Prázdniny nekončí! Pokud přemýšlíte, kam letos v létě ještě vyrazit, máme pro vás několik tipů na krásné […]