Nejnovější aktuality

10.2.2017

Nechte se inspirovat italským dolce vita

PŘÍPRAVA JÍDLA

I ze samotné přípravy jídla můžete udělat příjemný rituál. Vyšetřete si na vaření dostatek času a popusťte uzdu své fantazii. Pozvěte pár přátel a přichystejte pro ně originální pohoštění.

K tomuto účelu vám skvěle poslouží Galbani Mozzarella Mini, doplňte ji černými olivami s troškou mrkve a vytvořte roztomilé tučňáčí jednohubky.  Uvidíte, že hosté vaši snahu náležitě ocení. (viz foto)

Ani klasické caprese nemusí být nudné. Na lístky bazalky střídavě klaďte cherry rajčátka a mini mozzarelly, ozdobte balzamikem a připravte roztomilé housenky. Správná volba, pokud byste do svých dětí rádi dostali trochu zeleniny. (viz foto)

 

JEZTE DLOUHO

Honem uvařit něco jednoduchého a honem to taky sníst, ještě při tom sledovat televizi nebo mobil… Tak právě tohle italskému dolce vita rozhodně neodpovídá.

Na jídlo je potřeba čas. Stolování je obřad, při kterém by se mělo sejít více lidí a společně si pochutnat na připravených pokrmech. Aby se stolování opravdu protáhlo, je lepší připravit si několik chodů o menších porcích. Některé pokrmy jsou dokonce přímo určeny k tomu, aby se jedly dlouho a pozvolna. Co vyzkoušet třeba kombinaci italské a francouzské kuchyně a připravit na večer mozzarellové fondue? Takovou večeři můžete doplnit třeba sklenkou dobrého toskánského vína.

 

Slunečné počasí, teploty okolo příjemných 26 stupňů, moře ještě vyhřáté z právě končícího léta, turistická sezona na sklonku, příjemní lidé, skvělé jídlo a pití. Lákavá představa, že? Nenechte si se začínajícím podzimem zkazit náladu a vydejte se za posledními paprsky jihoevropského léta do italské Kalábrie.

Schovávali jste si dovolenou až na září? Nebo jste se o prázdninách zkrátka jenom dostatečně nenabažili moře a plážové pohody? Pak nezbývá než vyrazit za nekonečnými zlatými plážemi na italské pobřeží Jaderského moře. Představujeme kouzelné městečko Grado, kde si přijde na své celá rodina.

Na kole, na motorce nebo po svých… Ať už zvolíte jakoukoli variantu, scenérie průsmyku Passo di Giau vám rozhodně vezme dech. Vydejte se do italských Dolomit objevit tuto jedinečnou podívanou.

Prázdniny nekončí! Pokud přemýšlíte, kam letos v létě ještě vyrazit, máme pro vás několik tipů na krásné […]