Nejnovější aktuality

11.4.2017

Nechte se překvapit západoitalskou Ligurií

Pokud ještě nemáte plány na letošní Velikonoce, můžete se vydat právě sem a na vlastní kůži vyzkoušet, jak se tyto svátky slaví v Itálii. Autem z Prahy vám cesta potrvá přibližně 10 hodin.

Oblast Ligurie je jako kamenitá mozaika omývaná ligurským mořem. Tvoří ji malé oblázkové pláže a skalnaté pobřeží. Ligurie patří k nejčistším a nejkrásnějším místům na koupání v Itálii. Dubnové teploty však do vody přivábí jen ty největší otužilce. Pokud mezi ně nepaříte, nezoufejte, jistě vás okouzlí i samotný pohled na azurové moře omývající skalnaté útesy. Po procházce podél pobřeží se můžete vydat do historicky významného přístavu Janova, jehož centrum je zapsáno na seznamu Světového dědictví UNESCO.

 

VELIKONOCE V LIGURII

Vedle liturgických obřadů, kterým je v nábožensky založené Itálii přikládán během Velikonoc velký význam, nesmíme opomenout sváteční hodování. Po nedělní mši, které se často účastní i ateisté, usedají Italové ke slavnostnímu obědu o několika chodech, během kterého se servíruje jehněčí nebo kůzlečí maso upravené různými způsoby. Jako dezert se podávají moučníky z kynutého těsta – velikonoční holubice. Na stole nechybí ani tradiční preclíky, jejichž zakroucení připomíná ruce sepjaté k modlitbě. Celá hostina může trvat až několik hodin.

Během velikonočních svátků jsou v italských městech běžně k vidění procesí se svíčkami, která dokreslují mystickou sváteční atmosféru. Pokud byste tedy letošní svátky rádi strávili poněkud netradičně, nasedněte do auta a užijte si pár dní plných sluníčka, historie, krásných scenériích a hlavně kvalitního jídla.

Znáte grappu? Pravděpodobně ano… Ale znáte i krajinu, ze které pochází? Ne? Tak nás následujte, společně […]

Rozmanitost italské krajiny svádí k výletům. Ať už vaše kroky vedou k moři, do hor, nebo do […]

Florencie, Pisa nebo Siena – to jsou města, která jsou milovníkům Itálie a Toskánska dobře známá. […]

  O Ischii a Capri už jste zřejmě slyšeli. Tyto dva ostrovy mají však v Neapolském zálivu […]