Nejnovější aktuality

11.4.2017

Nechte se překvapit západoitalskou Ligurií

Pokud ještě nemáte plány na letošní Velikonoce, můžete se vydat právě sem a na vlastní kůži vyzkoušet, jak se tyto svátky slaví v Itálii. Autem z Prahy vám cesta potrvá přibližně 10 hodin.

Oblast Ligurie je jako kamenitá mozaika omývaná ligurským mořem. Tvoří ji malé oblázkové pláže a skalnaté pobřeží. Ligurie patří k nejčistším a nejkrásnějším místům na koupání v Itálii. Dubnové teploty však do vody přivábí jen ty největší otužilce. Pokud mezi ně nepaříte, nezoufejte, jistě vás okouzlí i samotný pohled na azurové moře omývající skalnaté útesy. Po procházce podél pobřeží se můžete vydat do historicky významného přístavu Janova, jehož centrum je zapsáno na seznamu Světového dědictví UNESCO.

 

VELIKONOCE V LIGURII

Vedle liturgických obřadů, kterým je v nábožensky založené Itálii přikládán během Velikonoc velký význam, nesmíme opomenout sváteční hodování. Po nedělní mši, které se často účastní i ateisté, usedají Italové ke slavnostnímu obědu o několika chodech, během kterého se servíruje jehněčí nebo kůzlečí maso upravené různými způsoby. Jako dezert se podávají moučníky z kynutého těsta – velikonoční holubice. Na stole nechybí ani tradiční preclíky, jejichž zakroucení připomíná ruce sepjaté k modlitbě. Celá hostina může trvat až několik hodin.

Během velikonočních svátků jsou v italských městech běžně k vidění procesí se svíčkami, která dokreslují mystickou sváteční atmosféru. Pokud byste tedy letošní svátky rádi strávili poněkud netradičně, nasedněte do auta a užijte si pár dní plných sluníčka, historie, krásných scenériích a hlavně kvalitního jídla.

Slunečné počasí, teploty okolo příjemných 26 stupňů, moře ještě vyhřáté z právě končícího léta, turistická sezona na sklonku, příjemní lidé, skvělé jídlo a pití. Lákavá představa, že? Nenechte si se začínajícím podzimem zkazit náladu a vydejte se za posledními paprsky jihoevropského léta do italské Kalábrie.

Schovávali jste si dovolenou až na září? Nebo jste se o prázdninách zkrátka jenom dostatečně nenabažili moře a plážové pohody? Pak nezbývá než vyrazit za nekonečnými zlatými plážemi na italské pobřeží Jaderského moře. Představujeme kouzelné městečko Grado, kde si přijde na své celá rodina.

Na kole, na motorce nebo po svých… Ať už zvolíte jakoukoli variantu, scenérie průsmyku Passo di Giau vám rozhodně vezme dech. Vydejte se do italských Dolomit objevit tuto jedinečnou podívanou.

Prázdniny nekončí! Pokud přemýšlíte, kam letos v létě ještě vyrazit, máme pro vás několik tipů na krásné […]