Nejnovější aktuality

30.3.2017

Obohaťte svůj jídelníček o ricottu

Zima je pryč a s ní i hutná, vydatná jídla, která měla za úkol nás obalit a zahřát. Nyní nastává ten pravý čas objevit něco nového, svěžího a lehčího. Zkuste do svého jídelníčku zařadit ricottu, tento čerstvý sýr je úžasný pro variabilitu, s jakou ho lze v kuchyni využít.

Nenechte se odradit typickou konzistencí tohoto sýra, která je lehce zrnitá. Ricotta v sobě ukrývá mnoho přínosných vlastností, je bohatá na proteiny a vápník a zároveň obsahuje nízké množství tuků a kalorií, takže ji oceníte, když se po zimě snažíte zhubnout nějaké to kilo.

Ricottu lehce využijete ve studené i teplé kuchyni. Při přípravě předkrmů, hlavních chodů i dezertů. Pro začátek se můžete nechat inspirovat jednoduchým, ale velmi chutným pokrmem.

 

TAGLIOLINI S GALBANI RICOTTOU, ŠPENÁTEM, OŘECHY A CITRONEM

 

Připravte si:

  • 250 g Galbani Ricotta
  • 300 g Tagliolini
  • 200 g špenátu
  • 80 g vlašských ořechů
  • citronová kůra
  • špetka soli
  • špetka pepře

 

Postup:

Na mírném ohni pomalu uvařte osolený špenát. Nechte ho dojít pod poklicí, dokud nezměkne, a dejte odkapat. Nastrouhejte citronovou kůru (pouze žlutou část, bílá vrstva je hořká). Uvařené a scezené tagliolini zalijte krémem vytvořeným smícháním ricotty se dvěma naběračkami vody z těstovin. Přidejte špenát, nasekané vlašské ořechy, čerstvě namletý pepř a citronovou kůru. Ihned servírujte.

Buon appetito!

Znáte grappu? Pravděpodobně ano… Ale znáte i krajinu, ze které pochází? Ne? Tak nás následujte, společně […]

Rozmanitost italské krajiny svádí k výletům. Ať už vaše kroky vedou k moři, do hor, nebo do […]

Florencie, Pisa nebo Siena – to jsou města, která jsou milovníkům Itálie a Toskánska dobře známá. […]

  O Ischii a Capri už jste zřejmě slyšeli. Tyto dva ostrovy mají však v Neapolském zálivu […]