Nejnovější aktuality

30.3.2017

Obohaťte svůj jídelníček o ricottu

Zima je pryč a s ní i hutná, vydatná jídla, která měla za úkol nás obalit a zahřát. Nyní nastává ten pravý čas objevit něco nového, svěžího a lehčího. Zkuste do svého jídelníčku zařadit ricottu, tento čerstvý sýr je úžasný pro variabilitu, s jakou ho lze v kuchyni využít.

Nenechte se odradit typickou konzistencí tohoto sýra, která je lehce zrnitá. Ricotta v sobě ukrývá mnoho přínosných vlastností, je bohatá na proteiny a vápník a zároveň obsahuje nízké množství tuků a kalorií, takže ji oceníte, když se po zimě snažíte zhubnout nějaké to kilo.

Ricottu lehce využijete ve studené i teplé kuchyni. Při přípravě předkrmů, hlavních chodů i dezertů. Pro začátek se můžete nechat inspirovat jednoduchým, ale velmi chutným pokrmem.

 

TAGLIOLINI S GALBANI RICOTTOU, ŠPENÁTEM, OŘECHY A CITRONEM

 

Připravte si:

  • 250 g Galbani Ricotta
  • 300 g Tagliolini
  • 200 g špenátu
  • 80 g vlašských ořechů
  • citronová kůra
  • špetka soli
  • špetka pepře

 

Postup:

Na mírném ohni pomalu uvařte osolený špenát. Nechte ho dojít pod poklicí, dokud nezměkne, a dejte odkapat. Nastrouhejte citronovou kůru (pouze žlutou část, bílá vrstva je hořká). Uvařené a scezené tagliolini zalijte krémem vytvořeným smícháním ricotty se dvěma naběračkami vody z těstovin. Přidejte špenát, nasekané vlašské ořechy, čerstvě namletý pepř a citronovou kůru. Ihned servírujte.

Buon appetito!

Slunečné počasí, teploty okolo příjemných 26 stupňů, moře ještě vyhřáté z právě končícího léta, turistická sezona na sklonku, příjemní lidé, skvělé jídlo a pití. Lákavá představa, že? Nenechte si se začínajícím podzimem zkazit náladu a vydejte se za posledními paprsky jihoevropského léta do italské Kalábrie.

Schovávali jste si dovolenou až na září? Nebo jste se o prázdninách zkrátka jenom dostatečně nenabažili moře a plážové pohody? Pak nezbývá než vyrazit za nekonečnými zlatými plážemi na italské pobřeží Jaderského moře. Představujeme kouzelné městečko Grado, kde si přijde na své celá rodina.

Na kole, na motorce nebo po svých… Ať už zvolíte jakoukoli variantu, scenérie průsmyku Passo di Giau vám rozhodně vezme dech. Vydejte se do italských Dolomit objevit tuto jedinečnou podívanou.

Prázdniny nekončí! Pokud přemýšlíte, kam letos v létě ještě vyrazit, máme pro vás několik tipů na krásné […]