Nejnovější aktuality

28.6.2018

Osvěžte se na nejkrásnějších plážích Itálie

Italské pobřeží patří mezi velmi oblíbené dovolenkové destinace a rozhodně se není čemu divit. Itálie, to není jenom Bibione a Rimini, zajedete-li o několik stovek kilometrů jižněji, narazíte na ty nejkrásnější italské pláže s průzračným mořem azurové barvy. Pojďme společně prozkoumat to nejlepší, co italské pobřeží nabízí.

 

 

San Vito Lo Capo

 

San Vito Lo Capo je malé městečko na severozápadě Sicílie. Pokud jste milovníky písčitých pláží, bude se vám tady určitě líbit. Městečko je omýváno průzračným mořem, ve kterém naleznete příjemné osvěžení. A pokud se budete potřebovat osvěžit i zevnitř, jste na správném místě. Místní pláže nabízejí kompletní servis včetně lehátek, plážových barů a restaurací.

 

Chia

 

I druhý z největších italských ostrovů, Sardinie, nabízí idylické koupání. Jedním z příkladů jsou pláže a zátoka Chia, ta je lemována vysokými dunami z bílého písku. V kombinaci s tyrkysovou barvou vody se vám může zdát, že jste se ocitli v dalekém Karibiku. Rádi byste trochu adrenalinu? Pak využijte příznivě vanoucího větru a pokořte na surfu několik vln.

 

Lama Monachile Cala Porto

 

V malebném městečku Polignano v jihoitalském regionu Apulie naleznete další z nejkrásnějších italských pláží. Lama Monachile se nachází mezi skalními útesy, na nichž je vystavěno samotné městečko. K pláži se dostanete od antického mostu po dlouhém kamenném schodišti. Díky průzračnému moři a čistotě si pláž vysloužila modrou vlajku. Připravte se však, že v sezoně na ni bude docela plno…

 

 

Santa Maria dell’Isola

 

Skvělé koupání nabízí i městečko Tropea v regionu Kalábrie. Dominantou města je kostel Santa Maria dell’Isola vystavěný na skalnatém útesu. Útes je omýván vlnami blankytného Tyrhénského moře a najdete zde krásné pláže s pozvolným vstupem do vody.

 

 

Cala Goloritze

 

Cala Goloritze je další z oblíbených pláží Sardinie. Najdete ji na severovýchodním pobřeží ostrova. Ne bezdůvodně je oblíbená mezi horolezci, kteří poměřují své síly na skalní věži Punta Goloritze tyčící se nad pláží. Pokud dáváte přednost oblázkům a hrubému písku, pak si na Cala Goloritze přijdete na své.

 

Přejeme vám krásné léto zalité italským sluncem!

A Bogliasco znáte? Ne? No, tak se pojďme seznámit… Bogliasco je malé městečko ležící v Janovském zálivu na pobřeží Ligurského moře. Jeho rozloha činí jen 4,4 km² a žije v něm okolo 4500 obyvatel. Ideální místo na klidný letní výlet, co říkáte?

Italské pobřeží patří mezi velmi oblíbené dovolenkové destinace a rozhodně se není čemu divit. Itálie, to není jenom Bibione a Rimini, zajedete-li o několik stovek kilometrů jižněji, narazíte na ty nejkrásnější italské pláže s průzračným mořem azurové barvy. Pojďme společně prozkoumat to nejlepší, co italské pobřeží nabízí.

Znáte grappu? Pravděpodobně ano… Ale znáte i krajinu, ze které pochází? Ne? Tak nás následujte, společně […]

Rozmanitost italské krajiny svádí k výletům. Ať už vaše kroky vedou k moři, do hor, nebo do […]