Nejnovější aktuality

23.5.2018

Po stopách Romea a Julie

Rozmanitost italské krajiny svádí k výletům. Ať už vaše kroky vedou k moři, do hor, nebo do historických měst, vždy se můžete těšit na fotogenické scenérie, pohodovou atmosféru a vřelou pohostinnost. Výjimkou není ani město proslavené zejména díky Shakespearovi. Vydejte se na cestu po stopách Romea a Julie, navštivte Veronu.

 

 

Co nevynechat

 

Největším turistickým lákadlem města je bezesporu slavný Juliin balkon. Nenechte se však zmást, Verona není jen o balkonu, nabízí toho mnohem více. Město je rozděleno řekou Adige, která se jím vine v malebných zákrutách a na které je vystavěno na deset mostů. Středověké centrum města je díky svým historickým památkám zařazeno na seznam UNESCO. Procházku můžete zahájit v srdci města na náměstí Piazza delle Erbe, kde můžete obdivovat řadu architektonických památek, jako jsou například Fontana di Madonna Verona, sloup Colonna del Mercato, mramorová tribuna ze 16. století či nejvyšší veronská věž Torre dei Lamberti. Náměstí dříve sloužilo jako římské fórum, nyní se na něm pravidelně konají trhy se spoustou lokálních produktů.

 

Za návštěvu rozhodně stojí i třetí největší italský amfiteátr Arena di Verona. Tento nejlépe zachovaný antický amfiteátr byl vystavěn kolem roku 30 n. l. Díky jeho skvělé akustice je v létě využíván k pořádání operních představení.

 

Co ochutnat

 

Ne každý přijde na chuť veronské specialitě, je jí totiž koňské maso, které se většinou dusí na červeném víně. Neděste se, vedle tohoto netradičního pokrmu nabízí veronská kuchyně i další alternativy. Zkusit můžete například tzv. bigoli – speciální druh těstovin připomínající špagety se tradičně podává se sardinkami. Další možností je polenta gialla neboli žlutá polenta – hustá kaše z jemně mleté kukuřice.

 

Vychutnejte si výlet s nádechem romantiky!

Prázdniny nekončí! Pokud přemýšlíte, kam letos v létě ještě vyrazit, máme pro vás několik tipů na krásné […]

A Bogliasco znáte? Ne? No, tak se pojďme seznámit… Bogliasco je malé městečko ležící v Janovském zálivu na pobřeží Ligurského moře. Jeho rozloha činí jen 4,4 km² a žije v něm okolo 4500 obyvatel. Ideální místo na klidný letní výlet, co říkáte?

Italské pobřeží patří mezi velmi oblíbené dovolenkové destinace a rozhodně se není čemu divit. Itálie, to není jenom Bibione a Rimini, zajedete-li o několik stovek kilometrů jižněji, narazíte na ty nejkrásnější italské pláže s průzračným mořem azurové barvy. Pojďme společně prozkoumat to nejlepší, co italské pobřeží nabízí.

Znáte grappu? Pravděpodobně ano… Ale znáte i krajinu, ze které pochází? Ne? Tak nás následujte, společně […]