Nejnovější aktuality

25.4.2018

Procida – kousek ráje v neapolském zálivu

 

O Ischii a Capri už jste zřejmě slyšeli. Tyto dva ostrovy mají však v Neapolském zálivu ještě dalšího souseda – ostrov Procida. S rozlohou pouhých 4,1 km² je nejmenším ze zmíněné trojice, i přesto má však mnoho co nabídnout.

 

Unikněte turistům

Pokud vyhledáváte klid bez davů, je pro vás malá Procida správnou volbou. Oproti populárnějším ostrovům není tak hojně navštěvována a naleznete na ni vytoužený klid. Ostrov je sopečného původu a má velmi členité pobřeží lákající k rozvláčným procházkám.

 

Co nevynechat

Vychutnejte si atmosféru největšího přístavu ostrova Marina Grande. Na 91 metrů vysokém vrchu Terra Murata se tyčí největší dominanta Procidy – hradní komplex s náměstím Piazza delle Armi, klášterem a bazilikou San Michele Arcangelo. Překonat pár desítek výškových metrů rozhodně stojí za to. Nádherné výhledy na ostrov i širé moře vám budou náležitou odměnou. Až se budete potřebovat zchladit, vydejte se skrz přístav po pobřeží 2 km na jih do krásné zátoky Chiaiolella s možností pěkného koupání.

 

Co ochutnat

Velkým přínosem ostrova je rybolov, rozhodně tedy nevynechejte čerstvé úlovky nabízené v místních restauracích. Podnebí ostrova je vhodné pro pěstování vína a citrusů. Během návštěvy budete mít možnost ochutnat lokální šťavnaté citrony zvané cedri.

 

S výletem na ostrov neotálejte. Ačkoli budete v Neapolském zálivu jen těžko hledat klidnější místo, i sem už se rozšiřuje cestovní ruch. Nezbývá než doufat, že drobné barevné rybářské domečky a poklidná atmosféra ostrova bude co nejdéle odolávat.

Rozmanitost italské krajiny svádí k výletům. Ať už vaše kroky vedou k moři, do hor, nebo do […]

Florencie, Pisa nebo Siena – to jsou města, která jsou milovníkům Itálie a Toskánska dobře známá. […]

  O Ischii a Capri už jste zřejmě slyšeli. Tyto dva ostrovy mají však v Neapolském zálivu […]

Křišťálově čistá voda, intenzivní modrá barva, monumentální hory a dech beroucí výhledy. Vydejte se na jarní […]