Nejnovější aktuality

25.4.2018

Procida – kousek ráje v neapolském zálivu

 

O Ischii a Capri už jste zřejmě slyšeli. Tyto dva ostrovy mají však v Neapolském zálivu ještě dalšího souseda – ostrov Procida. S rozlohou pouhých 4,1 km² je nejmenším ze zmíněné trojice, i přesto má však mnoho co nabídnout.

 

Unikněte turistům

Pokud vyhledáváte klid bez davů, je pro vás malá Procida správnou volbou. Oproti populárnějším ostrovům není tak hojně navštěvována a naleznete na ni vytoužený klid. Ostrov je sopečného původu a má velmi členité pobřeží lákající k rozvláčným procházkám.

 

Co nevynechat

Vychutnejte si atmosféru největšího přístavu ostrova Marina Grande. Na 91 metrů vysokém vrchu Terra Murata se tyčí největší dominanta Procidy – hradní komplex s náměstím Piazza delle Armi, klášterem a bazilikou San Michele Arcangelo. Překonat pár desítek výškových metrů rozhodně stojí za to. Nádherné výhledy na ostrov i širé moře vám budou náležitou odměnou. Až se budete potřebovat zchladit, vydejte se skrz přístav po pobřeží 2 km na jih do krásné zátoky Chiaiolella s možností pěkného koupání.

 

Co ochutnat

Velkým přínosem ostrova je rybolov, rozhodně tedy nevynechejte čerstvé úlovky nabízené v místních restauracích. Podnebí ostrova je vhodné pro pěstování vína a citrusů. Během návštěvy budete mít možnost ochutnat lokální šťavnaté citrony zvané cedri.

 

S výletem na ostrov neotálejte. Ačkoli budete v Neapolském zálivu jen těžko hledat klidnější místo, i sem už se rozšiřuje cestovní ruch. Nezbývá než doufat, že drobné barevné rybářské domečky a poklidná atmosféra ostrova bude co nejdéle odolávat.

A Bogliasco znáte? Ne? No, tak se pojďme seznámit… Bogliasco je malé městečko ležící v Janovském zálivu na pobřeží Ligurského moře. Jeho rozloha činí jen 4,4 km² a žije v něm okolo 4500 obyvatel. Ideální místo na klidný letní výlet, co říkáte?

Italské pobřeží patří mezi velmi oblíbené dovolenkové destinace a rozhodně se není čemu divit. Itálie, to není jenom Bibione a Rimini, zajedete-li o několik stovek kilometrů jižněji, narazíte na ty nejkrásnější italské pláže s průzračným mořem azurové barvy. Pojďme společně prozkoumat to nejlepší, co italské pobřeží nabízí.

Znáte grappu? Pravděpodobně ano… Ale znáte i krajinu, ze které pochází? Ne? Tak nás následujte, společně […]

Rozmanitost italské krajiny svádí k výletům. Ať už vaše kroky vedou k moři, do hor, nebo do […]