Nejnovější aktuality

25.4.2018

Procida – kousek ráje v neapolském zálivu

 

O Ischii a Capri už jste zřejmě slyšeli. Tyto dva ostrovy mají však v Neapolském zálivu ještě dalšího souseda – ostrov Procida. S rozlohou pouhých 4,1 km² je nejmenším ze zmíněné trojice, i přesto má však mnoho co nabídnout.

 

Unikněte turistům

Pokud vyhledáváte klid bez davů, je pro vás malá Procida správnou volbou. Oproti populárnějším ostrovům není tak hojně navštěvována a naleznete na ni vytoužený klid. Ostrov je sopečného původu a má velmi členité pobřeží lákající k rozvláčným procházkám.

 

Co nevynechat

Vychutnejte si atmosféru největšího přístavu ostrova Marina Grande. Na 91 metrů vysokém vrchu Terra Murata se tyčí největší dominanta Procidy – hradní komplex s náměstím Piazza delle Armi, klášterem a bazilikou San Michele Arcangelo. Překonat pár desítek výškových metrů rozhodně stojí za to. Nádherné výhledy na ostrov i širé moře vám budou náležitou odměnou. Až se budete potřebovat zchladit, vydejte se skrz přístav po pobřeží 2 km na jih do krásné zátoky Chiaiolella s možností pěkného koupání.

 

Co ochutnat

Velkým přínosem ostrova je rybolov, rozhodně tedy nevynechejte čerstvé úlovky nabízené v místních restauracích. Podnebí ostrova je vhodné pro pěstování vína a citrusů. Během návštěvy budete mít možnost ochutnat lokální šťavnaté citrony zvané cedri.

 

S výletem na ostrov neotálejte. Ačkoli budete v Neapolském zálivu jen těžko hledat klidnější místo, i sem už se rozšiřuje cestovní ruch. Nezbývá než doufat, že drobné barevné rybářské domečky a poklidná atmosféra ostrova bude co nejdéle odolávat.

Slunečné počasí, teploty okolo příjemných 26 stupňů, moře ještě vyhřáté z právě končícího léta, turistická sezona na sklonku, příjemní lidé, skvělé jídlo a pití. Lákavá představa, že? Nenechte si se začínajícím podzimem zkazit náladu a vydejte se za posledními paprsky jihoevropského léta do italské Kalábrie.

Schovávali jste si dovolenou až na září? Nebo jste se o prázdninách zkrátka jenom dostatečně nenabažili moře a plážové pohody? Pak nezbývá než vyrazit za nekonečnými zlatými plážemi na italské pobřeží Jaderského moře. Představujeme kouzelné městečko Grado, kde si přijde na své celá rodina.

Na kole, na motorce nebo po svých… Ať už zvolíte jakoukoli variantu, scenérie průsmyku Passo di Giau vám rozhodně vezme dech. Vydejte se do italských Dolomit objevit tuto jedinečnou podívanou.

Prázdniny nekončí! Pokud přemýšlíte, kam letos v létě ještě vyrazit, máme pro vás několik tipů na krásné […]