Nejnovější aktuality

9.4.2018

Snová krajina u jezera Braies

Křišťálově čistá voda, intenzivní modrá barva, monumentální hory a dech beroucí výhledy. Vydejte se na jarní výlet k Lago di Braies a zažijte tuto pohádkovou podívanou na vlastní kůži…

 

Jarní výlet
Průzračné jezero Braies se nachází v Jižním Tyrolsku a je z České republiky snadno dostupné, autem se k němu dostanete za necelých 8 hodin a věřte, že tato cesta stojí rozhodně za to. V letní sezoně bývá u jezera poměrně rušno, proto není na škodu vydat se k němu už na jaře, kdy se příroda probouzí. Okolní vegetace sice ještě nebude tolik zelená, ale výlet bez davů turistů jistě oceníte.

 

Na suchu i na vodě
Krajina okolo jezera přímo vybízí k procházce, během ní se budete kochat nádhernými scenériemi. V sezoně je rovněž možné půjčit si pramici a vyplout na hladinu. I odsud se vám naskytnou krásné pohledy na tyčící se majestátní Dolomity.

 

Kde se najíst
Až vás přepadne hlad, zažeňte ho v restauraci místního hotelu Lago di Braies, který zde stojí již od roku 1899. Na jeho terase můžete dát odpočinou svým nohám, a přesto stále obdivovat krásy alpské přírody. Menší občerstvení seženete i v přilehlém bufetu, který má otevřeno celý den. Oblast Jižního Tyrolska se pyšní chutnou gastronomií, jednou ze specialit jsou knedlíky na mnoho způsobů. Vyzkoušet můžete špekové, špenátové nebo třeba sýrové.

 

Zlákali jsme vás? Tak hurá na cestu za jarním poznáním!

Slunečné počasí, teploty okolo příjemných 26 stupňů, moře ještě vyhřáté z právě končícího léta, turistická sezona na sklonku, příjemní lidé, skvělé jídlo a pití. Lákavá představa, že? Nenechte si se začínajícím podzimem zkazit náladu a vydejte se za posledními paprsky jihoevropského léta do italské Kalábrie.

Schovávali jste si dovolenou až na září? Nebo jste se o prázdninách zkrátka jenom dostatečně nenabažili moře a plážové pohody? Pak nezbývá než vyrazit za nekonečnými zlatými plážemi na italské pobřeží Jaderského moře. Představujeme kouzelné městečko Grado, kde si přijde na své celá rodina.

Na kole, na motorce nebo po svých… Ať už zvolíte jakoukoli variantu, scenérie průsmyku Passo di Giau vám rozhodně vezme dech. Vydejte se do italských Dolomit objevit tuto jedinečnou podívanou.

Prázdniny nekončí! Pokud přemýšlíte, kam letos v létě ještě vyrazit, máme pro vás několik tipů na krásné […]