Nejnovější aktuality

1.6.2018

Tam, kde se zrodila grappa

Znáte grappu? Pravděpodobně ano… Ale znáte i krajinu, ze které pochází? Ne? Tak nás následujte, společně se podíváme do městečka Bassano del Grappa, které leží na úpatí italských Alp v benátské oblasti.

 

Kde se vzala grappa?

 

Grappa je pálenka italského původu, která se pálí ze zbytků po lisování vína. Její chuť bývá pokaždé jiná, záleží na odrůdě daného vína, ale také například na sudu, ve kterém pálenka zraje. Své jméno dostala po hoře Monte Grappa, která se tyčí nad samotným Bassanem.

 

Romantické Bassano

 

Nejznámější památkou města je dřevěný most ze 16. století Ponte degli Alpini. Dřevěná konstrukce tohoto krytého mostu musela často odolávat rozbouřené řece Brenta v období záplav. Most musel být rovněž několikrát rekonstruován, vždy ale do stejné podoby. Nedaleko mostu můžeme navštívit muzeum Museo della Grappa, kde se vedle ochutnávky dozvíte i zajímavosti o výrobě populárního italského alkoholu.

 

Něco na zub

 

Tradiční specialitou Bassana je bílý chřest. Ten si můžete dopřát v mnoha různých úpravách zejména v dubnu, kdy vrcholí jeho sezona a ve městě se konají kulinářské slavnosti.  Co v Bassanu del Grappa pít, je nasnadě… Pro koho je však pálenka příliš silná, může si bez obav vybrat z nabídky kvalitních italských vín.

 

Salute!

Slunečné počasí, teploty okolo příjemných 26 stupňů, moře ještě vyhřáté z právě končícího léta, turistická sezona na sklonku, příjemní lidé, skvělé jídlo a pití. Lákavá představa, že? Nenechte si se začínajícím podzimem zkazit náladu a vydejte se za posledními paprsky jihoevropského léta do italské Kalábrie.

Schovávali jste si dovolenou až na září? Nebo jste se o prázdninách zkrátka jenom dostatečně nenabažili moře a plážové pohody? Pak nezbývá než vyrazit za nekonečnými zlatými plážemi na italské pobřeží Jaderského moře. Představujeme kouzelné městečko Grado, kde si přijde na své celá rodina.

Na kole, na motorce nebo po svých… Ať už zvolíte jakoukoli variantu, scenérie průsmyku Passo di Giau vám rozhodně vezme dech. Vydejte se do italských Dolomit objevit tuto jedinečnou podívanou.

Prázdniny nekončí! Pokud přemýšlíte, kam letos v létě ještě vyrazit, máme pro vás několik tipů na krásné […]