Nejnovější aktuality

1.6.2018

Tam, kde se zrodila grappa

Znáte grappu? Pravděpodobně ano… Ale znáte i krajinu, ze které pochází? Ne? Tak nás následujte, společně se podíváme do městečka Bassano del Grappa, které leží na úpatí italských Alp v benátské oblasti.

 

Kde se vzala grappa?

 

Grappa je pálenka italského původu, která se pálí ze zbytků po lisování vína. Její chuť bývá pokaždé jiná, záleží na odrůdě daného vína, ale také například na sudu, ve kterém pálenka zraje. Své jméno dostala po hoře Monte Grappa, která se tyčí nad samotným Bassanem.

 

Romantické Bassano

 

Nejznámější památkou města je dřevěný most ze 16. století Ponte degli Alpini. Dřevěná konstrukce tohoto krytého mostu musela často odolávat rozbouřené řece Brenta v období záplav. Most musel být rovněž několikrát rekonstruován, vždy ale do stejné podoby. Nedaleko mostu můžeme navštívit muzeum Museo della Grappa, kde se vedle ochutnávky dozvíte i zajímavosti o výrobě populárního italského alkoholu.

 

Něco na zub

 

Tradiční specialitou Bassana je bílý chřest. Ten si můžete dopřát v mnoha různých úpravách zejména v dubnu, kdy vrcholí jeho sezona a ve městě se konají kulinářské slavnosti.  Co v Bassanu del Grappa pít, je nasnadě… Pro koho je však pálenka příliš silná, může si bez obav vybrat z nabídky kvalitních italských vín.

 

Salute!

Znáte grappu? Pravděpodobně ano… Ale znáte i krajinu, ze které pochází? Ne? Tak nás následujte, společně […]

Rozmanitost italské krajiny svádí k výletům. Ať už vaše kroky vedou k moři, do hor, nebo do […]

Florencie, Pisa nebo Siena – to jsou města, která jsou milovníkům Itálie a Toskánska dobře známá. […]

  O Ischii a Capri už jste zřejmě slyšeli. Tyto dva ostrovy mají však v Neapolském zálivu […]