Nejnovější aktuality

19.6.2017

Tropea – ráj červené cibule

Pokud se do Kalábrie vydáte na dovolenou, rozhodně byste ji neměli opomenout. Malebné uličky lákají k večerním procházkám a příjemnému posezení nad dobrým jídlem a pitím.

Tropeu ocení také milovníci koupání, neboť je omývána průzračně čistým Tyrhénským mořem. Mezi útesy na pobřeží najdete romantické pláže vybízející k nefalšovanému letnímu relaxu.

 

Ráj červené cibule

Vedle malebných uliček, průzračného moře a romantických pláží je Tropea známá rovněž pro pěstování červené cibule. Pokud patříte mezi milovníky této zeleniny, bude pro vás městečko rájem. Pokrmy z ní připravené si budete moct dopřát téměř na každém rohu. Místní gelaterie z ní dokonce vyrábí zmrzlinu! My vám dnes naservírujeme recept na panini s červenou cibulí a mozzarellou:

 

Ingredience (2 porce)

  • 1 červená cibule
  • 10 listů červené čekanky
  • 375 g (3 balení) Galbani Mozzarella
  • extra panenský olivový olej
  • sůl a pepř
  • 2x italská focaccia

 

Postup přípravy

Očistěte a nakrájejte červenou cibuli.

Omyjte a natrhejte listy čekanky; mozzarellu pokrájejte na plátky.

Focacciu podélně rozkrojte a vložte ji do trouby předehřáté na 180°C asi na 5–10 minut. (lze využít i speciálního panini sendvičovače/grilu)

Opečenou focacciu plňte připravenými ingrediencemi.

Zakápněte olivovým olejem; dochuťte solí a pepřem.

Přiklopte druhou polovinou pečiva. Podávejte horké.

 

Tak dobrou chuť a červené cibuli Tropea zdar!

Slunečné počasí, teploty okolo příjemných 26 stupňů, moře ještě vyhřáté z právě končícího léta, turistická sezona na sklonku, příjemní lidé, skvělé jídlo a pití. Lákavá představa, že? Nenechte si se začínajícím podzimem zkazit náladu a vydejte se za posledními paprsky jihoevropského léta do italské Kalábrie.

Schovávali jste si dovolenou až na září? Nebo jste se o prázdninách zkrátka jenom dostatečně nenabažili moře a plážové pohody? Pak nezbývá než vyrazit za nekonečnými zlatými plážemi na italské pobřeží Jaderského moře. Představujeme kouzelné městečko Grado, kde si přijde na své celá rodina.

Na kole, na motorce nebo po svých… Ať už zvolíte jakoukoli variantu, scenérie průsmyku Passo di Giau vám rozhodně vezme dech. Vydejte se do italských Dolomit objevit tuto jedinečnou podívanou.

Prázdniny nekončí! Pokud přemýšlíte, kam letos v létě ještě vyrazit, máme pro vás několik tipů na krásné […]