Nejnovější aktuality

19.12.2017

Vánoce po Italsku

Italové Vánoce milují a není se čemu divit. Je to čas setkávání s rodinou a přáteli v doprovodu vybraného jídla a pití. Přesně jak to mají Italové rádi – pohodové chvíle strávené s nejbližšími lidmi a nejchutnějšími delikatesami. Pojďme společně nakouknout pod pokličku italských Vánoc.

Bohatá štědrovečerní večeře zvaná cenone se podává 24. prosince. Na stole nechybí ryba upravená několika možnými způsoby, které se většinou liší region od regionu. Obyvatelé Říma si nejčastěji pochutnávají na špagetách s ančovičkami, zatímco Neapolci upřednostňují tresku.

Dárky v Itálii nosí Babbo Natale nebo Gesú bambino. S rozbalováním však musí děti vydržet až do rána 25. prosince. Po nadílce se rodina schází u božíhodového oběda, během kterého se podává celá řada vybraných pokrmů, jež se liší v závislosti na dané oblasti. Ani o Vánocích se Italové nevzdávají svých oblíbených těstovin, které připravují na mnoho způsobů – plněné masem, s tuňákem nebo třeba s chilli.

Posledním chodem oběda je dezert panettone, který o Vánocích nikdy nesmí chybět. Jedná se o vysoký bochník připomínající bábovku s kandovaným ovocem. Někteří ho jí jen tak, jiní ho přizdobují mascarpone a to je pak opravdová lahůdka.

Italové si umí užívat života a o Vánocích obzvlášť. Inspirujte se a užijte si klidné, pohodové a chutné Vánoce!

Slunečné počasí, teploty okolo příjemných 26 stupňů, moře ještě vyhřáté z právě končícího léta, turistická sezona na sklonku, příjemní lidé, skvělé jídlo a pití. Lákavá představa, že? Nenechte si se začínajícím podzimem zkazit náladu a vydejte se za posledními paprsky jihoevropského léta do italské Kalábrie.

Schovávali jste si dovolenou až na září? Nebo jste se o prázdninách zkrátka jenom dostatečně nenabažili moře a plážové pohody? Pak nezbývá než vyrazit za nekonečnými zlatými plážemi na italské pobřeží Jaderského moře. Představujeme kouzelné městečko Grado, kde si přijde na své celá rodina.

Na kole, na motorce nebo po svých… Ať už zvolíte jakoukoli variantu, scenérie průsmyku Passo di Giau vám rozhodně vezme dech. Vydejte se do italských Dolomit objevit tuto jedinečnou podívanou.

Prázdniny nekončí! Pokud přemýšlíte, kam letos v létě ještě vyrazit, máme pro vás několik tipů na krásné […]