Nejnovější aktuality

14.3.2017

Vydejte se načerpat energii do jarní Apulie

Puglia neboli Apulie je v mnoha ohledech poněkud netypickou Itálií. Tento region se nachází na jihu země v tzv. podpatku italské boty. Kultura Apulie je silně ovlivněná řeckými, tureckými i arabskými vlivy, což je patrné zejména na místní architektuře.

Proč se do Apulie vydat právě na jaře? Březnové teploty se pohybují okolo 15 – 17 stupňů. Což je oproti letním 37 příjemnější varianta pro užívání si místních lákadel. Jistě uvítáte také mimosezonní menší počet turistů, snáze seženete ubytování, městečka nebudou přeplněná a budete tak mít dostatek prostoru pro rozvláčné procházky.

Tak co? Už pomalu balíte kufry, ale stále nevíte, kam přesně vyrazit? Výhodné letenky pořídíte přímo do hlavního města Apulie – Bari, odkud můžete podnikat další výlety po okolí. Za návštěvu rozhodně stojí kouzelná vesnička Alberobello s typickými domky trulli stavěnými bez malty z opracovaných kamenů. Z Bari se vláčkem pohodlně dostanete do malebného přímořského městečka Polignano A Mare, které se pyšní domy vystavěnými na skalních útesech.

Zajímá vás, na čem si v Apulii pochutnáte? Základem apulijské gastronomie je kvalitní chleba, který si nejlépe vychutnáte jen s kapkou panenského olivového oleje. Byl by hřích neochutnat prkénko plné lahůdek, ať už jako předkrm či jen tak ke sklence dobrého vína. Na takovém prkénku najdete pikantní uzeniny, sušená rajčata a samozřejmě variaci sýrů místní výroby, mezi kterými nechybí ani lahodná mozzarella.

Tak šupito presto! Koupit letenky, zabalit a hurá na jih Itálie načerpat energii po letošní vyčerpávající zimě!

Slunečné počasí, teploty okolo příjemných 26 stupňů, moře ještě vyhřáté z právě končícího léta, turistická sezona na sklonku, příjemní lidé, skvělé jídlo a pití. Lákavá představa, že? Nenechte si se začínajícím podzimem zkazit náladu a vydejte se za posledními paprsky jihoevropského léta do italské Kalábrie.

Schovávali jste si dovolenou až na září? Nebo jste se o prázdninách zkrátka jenom dostatečně nenabažili moře a plážové pohody? Pak nezbývá než vyrazit za nekonečnými zlatými plážemi na italské pobřeží Jaderského moře. Představujeme kouzelné městečko Grado, kde si přijde na své celá rodina.

Na kole, na motorce nebo po svých… Ať už zvolíte jakoukoli variantu, scenérie průsmyku Passo di Giau vám rozhodně vezme dech. Vydejte se do italských Dolomit objevit tuto jedinečnou podívanou.

Prázdniny nekončí! Pokud přemýšlíte, kam letos v létě ještě vyrazit, máme pro vás několik tipů na krásné […]