Nejnovější aktuality

14.3.2017

Vydejte se načerpat energii do jarní Apulie

Puglia neboli Apulie je v mnoha ohledech poněkud netypickou Itálií. Tento region se nachází na jihu země v tzv. podpatku italské boty. Kultura Apulie je silně ovlivněná řeckými, tureckými i arabskými vlivy, což je patrné zejména na místní architektuře.

Proč se do Apulie vydat právě na jaře? Březnové teploty se pohybují okolo 15 – 17 stupňů. Což je oproti letním 37 příjemnější varianta pro užívání si místních lákadel. Jistě uvítáte také mimosezonní menší počet turistů, snáze seženete ubytování, městečka nebudou přeplněná a budete tak mít dostatek prostoru pro rozvláčné procházky.

Tak co? Už pomalu balíte kufry, ale stále nevíte, kam přesně vyrazit? Výhodné letenky pořídíte přímo do hlavního města Apulie – Bari, odkud můžete podnikat další výlety po okolí. Za návštěvu rozhodně stojí kouzelná vesnička Alberobello s typickými domky trulli stavěnými bez malty z opracovaných kamenů. Z Bari se vláčkem pohodlně dostanete do malebného přímořského městečka Polignano A Mare, které se pyšní domy vystavěnými na skalních útesech.

Zajímá vás, na čem si v Apulii pochutnáte? Základem apulijské gastronomie je kvalitní chleba, který si nejlépe vychutnáte jen s kapkou panenského olivového oleje. Byl by hřích neochutnat prkénko plné lahůdek, ať už jako předkrm či jen tak ke sklence dobrého vína. Na takovém prkénku najdete pikantní uzeniny, sušená rajčata a samozřejmě variaci sýrů místní výroby, mezi kterými nechybí ani lahodná mozzarella.

Tak šupito presto! Koupit letenky, zabalit a hurá na jih Itálie načerpat energii po letošní vyčerpávající zimě!

Znáte grappu? Pravděpodobně ano… Ale znáte i krajinu, ze které pochází? Ne? Tak nás následujte, společně […]

Rozmanitost italské krajiny svádí k výletům. Ať už vaše kroky vedou k moři, do hor, nebo do […]

Florencie, Pisa nebo Siena – to jsou města, která jsou milovníkům Itálie a Toskánska dobře známá. […]

  O Ischii a Capri už jste zřejmě slyšeli. Tyto dva ostrovy mají však v Neapolském zálivu […]