Nejnovější aktuality

15.2.2018

Zimní Florencie jen pro Vás

V průvodcích se dozvíte, že nejvhodnější dobou pro návštěvu Florencie je jaro nebo začátek podzimu. Pokud se však do toskánské metropole vydáte v zimních měsících, budete si ji moci vychutnat bez přílivu turistů plnými doušky.

 

Co nevynechat

 

Dominantou města je beze sportu katedrála Santa Marie Del Fiore, na kterou neomylně narazíte během toulání se v úzkých uličkách starého města. Milovníci umění nesmí vynechat věhlasnou galerii Uffizi se sbírkami mistrů renesance. Starobylému centru zlatníků dominuje most Ponte Vecchio, ten tvoří originální spojnici dvou městských částí. Panoramatický výhled na celé město se vám naskytne z vrcholku Piazzale Michelangelo, kde se rovněž budete moci vyfotit se slavnou sochou Davida. Ještě lepší podívaná na Florencii se vám však naskytne kousek vedle od baziliky San Miniato.

 

Co ochutnat

 

Výlet do Itálie slibuje vedle kulturních zážitků samozřejmě i zážitky gastronomické. Pilíře florentské kuchyně jsou chléb, extra panenský olivový olej, grilované maso (zejména věhlasný florentský biftek) a vynikající toskánské víno. Možná vás překvapí florentská obliba bílých fazolí, ty ochutnáte třeba v salátu Tonno e fagioli doplněné kousky tuňáka v olivovém oleji. Milovníci sýra zase ocení salát Baccelli e pecorino, ve kterém se pojí mladé široké fazole s ovčím sýrem.

 

Nemějte strach z počasí

 

Ačkoli jsou i ve Florencii zimní měsíce chladnější, nemusíte si s počasím dělat zbytečně starosti. Toskánské klima nabízí i během zimy spoustu krásných dnů. Tak balte kufry a hurá za kulturním i gastronomickým poznáním!

Slunečné počasí, teploty okolo příjemných 26 stupňů, moře ještě vyhřáté z právě končícího léta, turistická sezona na sklonku, příjemní lidé, skvělé jídlo a pití. Lákavá představa, že? Nenechte si se začínajícím podzimem zkazit náladu a vydejte se za posledními paprsky jihoevropského léta do italské Kalábrie.

Schovávali jste si dovolenou až na září? Nebo jste se o prázdninách zkrátka jenom dostatečně nenabažili moře a plážové pohody? Pak nezbývá než vyrazit za nekonečnými zlatými plážemi na italské pobřeží Jaderského moře. Představujeme kouzelné městečko Grado, kde si přijde na své celá rodina.

Na kole, na motorce nebo po svých… Ať už zvolíte jakoukoli variantu, scenérie průsmyku Passo di Giau vám rozhodně vezme dech. Vydejte se do italských Dolomit objevit tuto jedinečnou podívanou.

Prázdniny nekončí! Pokud přemýšlíte, kam letos v létě ještě vyrazit, máme pro vás několik tipů na krásné […]